Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank Tarafından Sosyal Hayatı Destek Paketi Devreye Sokuldu! İhtiyacı Olan Vatandaşlara Finansman Desteği Verilecek!

Türkiye'de yerli üretim yapan firmalara destek vermek ve ekonomik canlılığı sağlamak amacıyla Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından Sosyal Hayatı Destek Paketi devreye alındı. Kamu bankaları tarafından yapılan açıklamaya göre mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya – seramik ve kapı sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet sektörlerinde vatandaşların yapacakları alışverişler için kredi imkanı sunulacak.

KREDİ 01.06.2020 - 14:03 01.06.2020 - 14:03

Türkiye'de koronavirüs sonrası ekonomik haytı canlandırmak ve vatandaşların alışveriş yapabileceği şartları geliştirmek amacıyla kamu bankaları Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından Sosyal Hayatı Destek Paketi uygulamaya sokuldu.

Yapılan açıklamaya göre sadece yerli üretim yapan firmaların yararlanabileceği yeni kredi kampanyası ile vatandaşlar bu firmaların ürettikleri ürünleri cazip kredi seçenekleriyle satın alabilecekler.

Türkiye'de üretilen ve ülke ekonomisine katkı sağlayan mobilya, elektronik ürünler, beyaz eşya, evlerde kullanılacak boyalar, seramikler, kapılar, pencereler, ev tekstil ürünleri, çeyiz malzemeleri, bisiklet gibi sektörlerde faaliyet gösteren firmalar bu yeni peketten yararlanıp müşterilerine satış yapabilecekler.

YÜZDE 0,55 AYLIK FAİZ UYGULANACAK!

Belirtilen firmalardan ürün alacak olan vatandaşlara en az 3.000TL en fazla 30.000 TL finansman desteği sağlanacak. Bu kredinin geri ödemesinde 6 aylık bir geri ödemesiz dönem olacak. Bugün alışveriş yaparak kredi kullanan vatandaşlar ödemelerine 6 ay sonra başlayacaklar. Üstelik bu ödemeler 60 aylık vadede planlanabilecek. Sosyal Hayatı Destek paketi çerçevesinde kredi kullanan vatandaşlara aylık yüzde 0,55 faiz uygulanacak.

FATURA KARŞILIĞI KREDİ KULLANILABİLECEK!

Kamu bankaları ile anlaşma yapmayan yerli üreticilere ait firmalar da bu paketten yararlanabilecekler. Ancak bu durum fatura karşılığı olabilecek. Bu firmalardan alışveriş yapan vatandaşlar faturalarını bankaya götürüp kredi kullabilecekler. Bu kredinin şartları anlaşma yapılan firmaların şartlarından değişik olacak. Buna göre 60 ay vadeli, 6 ay geri ödemesiz olan kredinin aylık faizi yüzde 0,82 olacak.

Sosyal Hayatı Destek Paketi kapsamında verilecek olan kredilere başvurular 5 Haziran 2020'den itibaren başlayacak.

isbilgisi.com