Vakıfbank ek hesap açmak için Vakıfbank internet bankacılığı, Vakıfbank tatil günleri dâhil 7/24 müşteri hizmetleri, SMS yolu ve ATM yolu ile ek hesap için başvuru yapılmaktadır. Ek hesap açmak isteyen müşterinin hesabındaki paranın miktarı ne kadar olursa olsun Vakıfbank ek hesap açma talebinde bulunabilmektedir. Ayrıca Vakıfbank müşterisi herkes, sadece ek hesap değil, Vakıfbank’ın sunduğu daha birçok yenilikten de faydalanma hakkına sahip olmaktadır.

Hangi Yollarla Ek Hesap Başvurusunda Bulunulur?

Ek hesap başvurusunda bulunmak için izlenecek yollar, Vakıfbank tarafından özel olarak belirlenerek müşteriye sunulur. Gelişen teknoloji ve internetin geniş ulaşım platformu sayesinde müşteri sadece evindeki interneti kullanarak veya hattının SMS özelliğini kullanarak da başvuruda bulunması mümkün hale gelmiştir. Ek hesap başvurusunda bulunmak için kişinin izleyebileceği yollar şunlardır;

•    Asıl hesabınızı kontrol ettiğiniz İnternet Bankacılığı sistemini kullanarak başvuruda bulunma,
•    SMS yoluyla EKH boşluk T.C. Kimlik Numaranız boşluk İstenen ek hesap limitini tuşlayarak 5724’e mesaj gönderme (ücretlendirme tarifeniz üzerinden bir SMS olarak yapılır),
•    ATM kullanarak diğer işlemler sekmesinden ek hesap başvurusunda bulunma,
•    Şubeden direkt yardım alarak ek hesap talebinde bulunma.

Ek Hesap Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Ek hesap kullanarak acil durumlarda nakit ihtiyaçları karşılanabilir. Hesapta bakiye bittiği durumlarda geri ödemesi yapılmak kaydıyla ek hesap limitinden yararlanılabilir. Vakıfbank ek hesap ile müşteriler dilerse bu hesaptan nakit para çekebilir veya dilerse kart ile harcamalarına devam edebilir. 

Ek hesap ile kişinin kullanımlarının eksi tutara düşmektedir. Eksiye düşen her para kişinin bankadan almış olduğu ek paradır. Bunun bir diğer ismi ise nakit avanstır. Kişi harcama yaptığı ek hesabına para yatırması halinde eksi bakiye ödenmiş olur.

Ek Hesap Borçlarımı Nasıl Öderim?

Kişi ek hesap borçlarını ödemek için, diğer ödemeleri ve para yatırma işlemlerini yaptığı ATM’leri kullanarak ek hesabının borcunu kapatabilmektedir. Ek hesap açma işleminde olduğu gibi Vakıfbank’a ait olan, 7/24 hizmet sunan müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek para transferi yoluyla da ek hesap borcunu ödemesi mümkündür. Bunun dışında kişi Vakıfbank İnternet Bankacılığı sistemini kullanarak da nakit avans borçlarını bankaya ödeyebilmektedir. Bunların dışında, müşterinin nakit avansının çok yüksek olması ve ödeyemeyecek olması durumunda, sadece bankanın belirlemiş olduğu asgari ödeme tutarı kadar aylık olarak ödeyebilmektedir. Kişi ek hesabının borçlarını ödememesi durumunda kredi puanını düşürebilir, hatta banka tarafından düzenlenen hükümler ve koşullar dâhilinde kişi hakkında yasal işlemler de başlatılabilir.

Vakıfbank Ek Hesap Faiz oranları Ne Kadar?

Vakıfbank ek hesap için faiz oranları, Vakıfbank tarafından düzenlenerek müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Vakıfbank ek hesap açma işlemini tamamladıktan sonra, kişinin kullanmış olduğu nakit avansı geri ödeme aşamasında banka vergi alır. Bu vergiler kişinin nakit avansına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Vakıfbank’ın vermiş olduğu ek hesaba uygulanan tüm faiz oranlarına ve vergiler dâhil edilmektedir. Detaylı bilgileri öğrenmek için Vakıfbank Müşteri Hizmetleriyle 7/24 iletişime geçilebilmektedir.

Kişinin Vakıfbank’tan 1.000 TL’lik nakit avans kullanması halinde, bankanın kişiden tahsil etmesini istediği faiz oranı %1,25’tir. Nakit avans harcamalarının vadesi Vakıfbank tarafından en fazla 12 ay olarak sınırlandırılmaktadır. Her ay düzenli olarak ödeme yapılmadığı takdirde, bankanın müşteri hakkında işlem başlatma hakkı bulunmaktadır. Müşterinin aylık olarak ödemesi gereken taksit tutarı 1.000 TL için 91,69 TL olmaktadır. Vakıfbank’ın yıllık maliyet oranı %19,5580 olarak belirtilmektedir. Sonuç olarak, kişinin almış olduğu 1.000 TL’lik nakit avansın toplam geri ödemesi 1.104,68 TL olarak tekrar tahsil edilmektedir.

isbilgisi.com