Uzun Aradan Sonra Pegasus Yeniden Uçuşlara Başlıyor! İlk Uçuş 1 Haziran'da Başlayacak

Uzun bir ara veren Pegasus Hava Yolları şirketi seferlere yeniden başlamak için gün sayıyor. Yurt içi seferlerin 1 Haziran tarihinde başlaması bekleniyor. İlk uçuş nereye yapılacak?

GÜNDEM 30.05.2020 - 13:14 30.05.2020 - 13:14

Koronavirüs salgınından dolayı oldukça zarar gören havacılık sektörünün atılan normalleşme adımları ile birlikte yeniden harekete geçtikleri belirlendi. uçuşların başlaması için geri sayım başladı. Bu süreç içerisinde bir süredir uçuşlarına ara vermiş olan Pagasus Hava Yolu şirketleri de hazırlamış oldukları uçuş planı çerçevesinde yeniden hizmet vermeye başlayacağını açıkladı.

Türk Hava Yolları’ndan daha erken uçuşlara başlaması bekleniyor. Yeni uçuş planına bakıldığı zaman 1 Haziran tarihinden itibaren uçuşların yeniden başlayacağı açıklandı. En son uçuşlarını 28 Mart tarihinde durdurduğunu açıklamıştı. İki son sonra uçuşlara başlayacak olan hava yolu şirketinin önceliği iç hatlar uçuşlarına verdiği öğrenildi.

İlk Uçuş Nereye Yapılacak?

Kısıtlamaların ardından ilk uçuşun nereye yapılacağı merak konusu olmuştu. Bunun ardından plan belli oldu. Pazartesi günü 10:15 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkacak olan uçağın İzmir’e rota oluşturması bekleniyor. Ayrıca bu süreçte Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından bir rota oluşturuldu. Buna göre karşılıklı olmak üzere İzmir, Antalya ve Trabzon için seferlerin gerçekleştirilmesine karar verildi.

Yeni Önlemler Alındı

Uçaklarda hijyeni sağlamak için sürekli olarak dezenfektan işlemlerinin yapılacağı açıklandı. Bununla birlikte maskesiz uçağa binmek ve uçak içerisinde kabin bagajlarının alınması yasaklanacak. Koltuklarda yeni bir düzenleme yapılmasına karar verildi. Böylece insanların yakın temas kurmaları da engellenecek.

Zaman içerisinde hem yurt içi hem de yurt dışı destinasyonların artırılması için çalışmaların yapılacağı belirtildi.

 isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@