Uzmanlardan Yeni Hafta İçin Altın Yorumları! Altın Alınmalı Mı Yoksa Satılmalı Mı?

Altın piyasasında meydana gelen güncel gelişmeler fiyatların istikrarsız bir şekilde konumlanmasına neden oluyor. Peki altın almalı mı yoksa satmalı mı? Uzmanların altın tavsiyeleri neler? Yeni haftada altın fiyatlarında değişim nasıl olacak? Analistlerin yeni haftada ons altın beklentileri neler?

EKONOMİ 14.06.2020 - 23:17 14.06.2020 - 23:17

Altın piyasası son dönemlerin en hareketli yatırım alanlarından birisi haline geldi. Geçtiğimiz hafta altına yatırım yapanlar yüzde 4 kazanç sağladılar. Bu kazanç nedeniyle altına olan güven ve eğilim oldukça arttı.

ALTININ TAHTI SARSILMIYOR

Koronavirüs salgını ve sonrasındaki normalleşmedönemindeki ekonomik veriler altın piyasasının hanesine kar olarak yazılmaya devam ediyor. Piyasalardaki risk iştahının azalmış olması nedeniyle gelişen en olumsuz tablolar bile altın fiyatlarında dibi görme ve orada kalıcı olma imkanı tanımıyor.

YENİ HAFTADA ONS ALTIN KAÇ DOLAR OLACAK

Yeni haftada ise altın piyasasından beklentiler yine aynı düzlemde olacak. Uzmanlara göre altın fiyatları yeni haftada yükseliş trendine devam edecek. Ons altın geçtiğimiz haftayı 1730 dolardan kapatmıştı. Analistler yeni haftada ons altının 1745 doları geçmeyi deneyeceğini ve eğer geçerse 1765 dolara gözünü dikeceğini tahmin ediyorlar. Düşüş trendine girilmesi durumunda ise 1725 doların ons altın için alt seviye olabileceğini ifade ediyorlar.

ALTIN ALINMALI MI YOKSA SATILMALI MI?

Altın alımı için tavsiye vermeyen uzmanlar doğru zamanın şimdi olmadığını belirtiyorlar. Altın satımında ise bu hafta yaşanacak gelişmelere bağlı olaran ons altında 1745 doların aşılması durumunda kazançlı olabileceğini tahmin ediyorlar.

isbilgisi.com