Uzman Analistten Kripto Para Piyasasını Yerinden Oynatacak Tahmin: Bitcoin 20.000 Dolara Yükselecek!

Kripto para piyasasının lideri olan Bitcoin'de beklenen sıçrama gerçekleşti. 9.400 dolar seviyesini aşan Bitcoin, analistlere göre gözüne hangi hedefi kestirdi? Kripto para piyasasında neler yaşanıyor? Kripto para piyasası canlı fiyat takibi nasıl yapılır?

EKONOMİ 14.05.2020 - 10:51 14.05.2020 - 10:51

Kripto para piyasasında yine hareketli bir gün yaşanıyor. Bu piyasanın lider para birimi olan Bitcoin (BTC), 10 Mayıs günü yaşadığı çöküşün ardından ilk toparlanma sinyalini verdi. BTC bugün ani bir sıçrayışla 9.400 dolar seviyesini aşmayı başardı.

BTC'de halving sonrası yaşanan gelişmeler yeni piyasa kuralları çerçevesinde ilgiyle takip ediliyor. Analistler BTC'nin varacağı yeni hedefler hakkında tahminlerini ortaya koymaya devam ediyorlar. Analistlere göre BTC hangi seviyelere ulaşacak?

BİTCOİN ORTA VE UZUN VADEDE KAZANDIRACAK

Analistler orta ve uzun vadede BTC'nin kararlı bir şekilde yükseliş göstereceğinden eminler. Ancak kısa vadede piyasa durumları oldukça karışık bir izlenim veriyor. BTC'nin bir düzeltme ihtimali hala daha var.

Kripto para piyasaları hakkında tahminleri oldukça yüksek oranda tutan Calmly, 9.400 dolar seviyesinin kısa dönem fırsatı olduğunu iddia ediyor. BTC'nin düşüş eğilimi gösterebileceğini iddia eden analist ancak 9.500 dolar seviyesinin ardından herhangi bir düşüş beklemediğini açıkladı.

BİTCOİN 20.000 DOLARA ÇIKACAK!

Bir diğer analist olan Michael Novogratz ise çok çarpıcı iddiası ile gündeme geldi. Bitcoin'in bu yıl makro ekonomik gerekçeler nedeniyle 20.000 dolar seviyesine çıkacağını söyleyen Novogratz bu değerlendirmesiyle kripto para piyasasını adeta yerinden oynattı.

isbilgisi.com