Ana Sayfa DÜNYA Usama Bin Ladin’in Oğlu Suudi Arabistan Vatandaşlığından Çıkarıldı

Usama Bin Ladin’in Oğlu Suudi Arabistan Vatandaşlığından Çıkarıldı

Usama Bin Ladin’in oğlu Hamza Bin Ladin’i Suudi Arabistan vatandaşlıktan çıkardı. 1 milyon Dolar ödül ile aranıyor.

4
0
Paylaş

Amerika Birleşik Devletleri tarafından başına 1 milyon Dolar ödül koyduğu El Kaide terör örgütü lideri Usame Bin Ladin’in oğlu olan Hamza Bin Ladin’i Suudi Arabistan vatandaşlıktan çıkardı. Hamza Bin Ladin’in terör örgütü olan El Kaide’nin yöneticiliğini yapması suçlamasından dolayı ABD onu bulana 1 milyon dolar ödül vereceğini duyurmuştu.

El Kaide terör örgütü liderliği kapsamında Hamza Bin Ladin’in ismi son zamanlarda çok fazla dikkat çekmeye başladı. Hamza, iki sene önce ABD tarafından küresel terörist listesine girmişti. Hamza Bin Ladin, 11 Eylül saldırılarında kaçırılmış olan uçaklardan birisinde bulunan Muhammed Atta’nın kızıyla evlenmişti. Kısa bir süre önce ise babasının intikamının alınması için çeşitli ses ve video kayıtlarıyla çağrı yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri Özel Kuvvetleri, Usama Bin Ladin’i 2011 yılında Pakistan’da yapmış oldukları bir saldırıyla öldürmüştü. Bin Ladin, 11 Eylül 2001 tarihinde ABD’de yaşanan ve neredeyse 3 bin kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan saldırıların emrini veren kişi olarak biliniyor. ABD Dışişeri Bakanlığı, Bin Ladin’in öldürülmüş olduğu binada ise Hamza Bin Ladin’in Usama Bin Ladin yerine yetiştirildiğini gösteren yazışmaları ele geçirdiklerini açıkladı. Hamza Bin Ladin’in büyük ihtimalle Afganistan – Pakistan sınırında olduğu düşünülmektedir. Aynı zamanda buradan İran’a geçme ihtimali da bulunuyor. Fakat yapılan açıklamalara göre Asya’da dahil olmak üzere her yerde olma ihtimali var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here