Türkiye'de koronavirüs aşısı ile alakalı tartışmalar devam ediyor. Vatandaşların küçük bir kısmı koronavirüs aşılarına güvenlerinin olmadığını ileri sürerek aşı olmayacaklarını ifade ediyorlar. Ancak Türkiye'de genel ağırlık koronavirüs aşısı olmak için vatandaşların istekli oldukları yönünde oldu.

KORONAVİRÜS AŞISI OLMAYANLAR VATAN HAİNİDİR!

Koronavirüs aşısı olmak istemeyen vatandaşlar ise ünlü bilim adamlarının tepkileri çekmeye başladılar. Son olarak Prof. Dr. Bingür Sönmez bir açıklama yaparak koronavirüs aşısı yaptırmayacakların vatan haini olduklarını söyledi. Bu sözler koronavirüs aşısı olmak isteyenlerin bile tepkisini çekti.

Koronavirüs aşısı ile alakalı olarak konuşan Prof. Dr. Bingür Sönmez, “Muhtemelen Ocak ayı içerisinde Türkiye'de başta öncelik verilenler olmak üzere herkese aşı yapılacak. Ancak hala daha aşı yaptırmam diyenler var. Onlar için diyecek söz bulamıyorum. Bu insanlar vatan hainidirler. Onlara kız bile vermeyeceğiz. Yapılabilecek her türlü dışlamayı yapacağız. Sokakta bile gezmeleri engellenmeli.” dedi.

TOPLU TAŞIMAYA ALINMAYACAKLAR!

Tepkisini sürdüren Bingür Sönmez, “Koronavirüs aşısı olmayanlar resmi dairelere giremeyecekler. Okullarına devam edemeyecekler. İnsan vücudu dokunulmazdır. Bunu kabul ediyoruz. Bu nedenle koronavirüs aşısını mecbur etme şansımız yok. Ancak bizim de kurallar koyma hakkımız var. Aşı için de kural koyacağız. Otobüslere binmeyecekler, toplu taşımaya alınmayacaklar. Bu sorumsuzları nasıl rencide edebilirsek edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com