Türk televizyonlarında yayınlanan dizilerin dünyaca ün yapması ile bazı oyuncuların talihi değişiyor. Avrupalı yapımcılar Türk oyuncularının adeta peşine düştüler. Son yılların en önemli çıkışını yakalayan oyuncu ise Can Yaman oldu. Star TV'de yayınlanan Erkenci Kuş dizisi ile başta İspanya ve İtalya olmak üzere tüm Avrupa'da büyük bir ilgi gören ünlü oyuncu bu ülkelerden gelen dizi tekliflerini değerlendirmeye almaya başladı.

AVRUPA'DA BÜYÜK BİR HAYRAN KİTLESİ OLUŞTU!

Geçtiğimiz yıl gördüğü büyük ilgi karşısında İtalya'dan ve Yunanistan'dan davet alan Can Yaman bu ülkeleri ziyaret etmişti. Can Yaman'ın ziyaretlerinde her iki ülkede de izdiham yaşandı. Binlerce hayranı genç oyuncuyu havalimanlarında karşılayarak sevgilerini gösterdiler. Polisler mecburen güvenlik önlemi alarak izdihama engel olmuşlardı.

FOX TV'de yayınlanan Bay Yanlış dizisi ile son olarak ekranlara gelen Can Yaman bu dizinin sona ermesi ile boşa çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde bir İtalyan yapım şirketi Can Yaman'a bir dizi projesi için teklifte bulundu. Sandokan isimli dizi için teklif alan Can Yaman bu proje ile İtalya'da büyük ses getirmeye hazırlanıyor.

BÖLÜM BAŞI 925.000 TL KAZANACAK!

10 bölümden oluşacak olan Sandokan dizisi için Can Yaman başrol oyuncusu olarak sözleşmeye imza attı. Can Yaman bu sözleşme gereği yapım ekibinden bölüm başına 100.000 Euro yani 925.000 TL ücret alacak. 10 bölümde toplam 1 milyon Euro kazanacak olan Can Yaman bu ücretle Türk oyuncular arasında bir rekora da imza atmış olacak.

Sandokan dizisinin çekimlerinin 2021 Ekim ayında başlayacağı bildirildi. Sandokan karakteri İtalyanlar tarafındanoldukça önem verdikleri bir kahramanı simgeliyor. Esasında korsan olan Sandokan sömürgecilere karşı ayaklanması ile ün sahibi olmuştur. Bu karakteri canlandırmak için Can Yaman aylarca kendisini kampa alıp hazırlanacak.

isbilgisi.com