Ünlü Ekonomistten Çarpıcı Altın Yorumu: "Altın Fiyatları Çok Yükselecek!"

UBS Yatırım Bankacılığı Birimi'nin ekonomistlerinden Joni Teves altın piyasası hakkındaki tahminlerini açıkladı. Teves yaptığı açıklamada ons altının 1.800 doları aşma olasılığının çok büyük ihtimal olduğunu söyledi.

EKONOMİ 04.05.2020 - 14:55 04.05.2020 - 14:55

UBS Yatırım Bankacılığı Birimi'nin saygın ekonomistlerinden Joni Teves, altın piyasası hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Altın fiyatlarının düşmeyeceğini aksine artacağını söyleyen Joni Teves, “Bana göre altın fiyatları düşmeyecek. Hatta ons altın 1800 doların üzerine çıkacak.” dedi.

Kısa vadede ons altının hedefinin 1790 dolar olduğunu söyleyen Teves, “Altının onsu bugün 1705 dolar seviyesinde işlem görüyor. Nisan ayında koronavirüsün etkisiyle güvenli liman olan altına yatırımlar artmış ve ons altın 1747 dolar seviyesine kadar çıkmıştı. Bu son 8 yılın en yüksek rakamıydı.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs saalgınının ekonomiyi etkilemeye devam ettiğini ve bunun bir süre daha süreceğini söyleyen Teves, “Dünya Altın Konseyi geçtiğimiz günlerde bir rapor yayınladı. Raporda altına olan talep artışına dikkat çekildi. Koronavirüs etkisini sürdürdükçe altın alımları devam edecek ve altın fiyatları düşmeyecek, yüklesecek. Kurumsal yatırımcılar dahi artık altın alımı yapmaya başladılar.” şeklinde konuştu.

Dünyada faiz oranlarının oldukça düştüğü ve piyasaların daraldığını söyleyen ünlü ekonomist tahminlerinin kısa sürede gerçekleşmeye başlayacağı konusunda iddiasını ortaya koydu.

isbilgisi.com