Koronavirüs salgını sonrasında altın fiyatlarında meydana gelen dalgalanmalar, mevcut yatırımcıları ve yeni yatırım yapmak isteyen kişileri düşündürmeye ve etkilemeye devam ediyor. Salgın nedeniyle düğün organizasyonları ve salonları iptal edilmişti. Aylardır binlerce çiftin evlenmeyi bekledikleri ifade edildi.

Hayatın normalleşmeye başlamasının ardından düğün sezonu da açıldı. Yasakların kontrollü olmak kaydıyla kaldırılmasına karar verildi. 1 Temmuz tarihinden itibaren düğün salonları yeniden açılacak ve ertelenmiş olan düğünlerde büyük bir yığılmanın olması bekleniyor. Bu süreç vatandaşlara sık sık altın fiyatlarını da araştırmaya itmeye devam ediyor.

Altının hem salgında ikinci dalga korkusu, hem düğün sezonunda duyulan ihtiyaç nedeniyle yükselmeye başladığı ortaya çıktı. Altının zaman zaman yaşadığı yükseliş yatırımcıları tedirgin ederken, altın almak ya da satmak için doğru zaman kafaları karıştırıyor.

Altın Almak İsteyenler Temmuz Ayına  Dikkat Edin!

Altın alım zamanını kaçırmış olanlar için altın uzmanı olarak tanınan İslam Memiş önemli tavsiyelerde bulundu. Alımın birden yapılmasının risk olduğuna ve kademeli olarak gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkat çekildi. Altının bundan sonraki dönemde de yatırımcısına en çok kazandıran yatırım aracı olmaya devam etmesi bekleniyor.

Düğünlerden dolayı talebin artması ile birlikte altın ihtiyacının da yükseleceğine dikkat çeken İslam Memiş ‘Temmuz ayında altın fiyatlarında yaptığımız değerlendirmelere göre agresif olarak nitelendirilebilecek yükselişler beklemiyorum. Düğün sezonunun açılması ile birlikte Temmuz ayının ilk haftasında dünya ekonomilerinin de düzelmesi ile birlikte altında düşüşler yaşanmaya başlanacak. Kısa vadeli olan bu düşüşler değerlendirilmeli. Altın alımı için iyi fırsatlar sunabilir’ dedi.

isbilgisi.com