Üniversiteler ne zaman açıklacak?: Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden Türkiye'nin tam 11 ili feci şekilde etkilendi. Yaşanan bu büyük depremlerin ardından 44 bini aşkın vatandaş hayatını kaybederken binlerce insan ise evsiz kaldı. Bu şehirlerde hayat durdu. Hal böyle olunca Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre üniversitelerde online eğitim yapılacağı açıklandı. Peki üniversiteler ne zaman örgüt eğitime tekrar dönecek? Üniversite öğrencileri tarafından merak edilen sorunu yanıtı haberimizde.

Fırsat! Ayçiçek yağı indirimi başladı! Fırsat! Ayçiçek yağı indirimi başladı!

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Özvar üniversitelerin ne zaman başlayacağı ile ile ilgili şu ifadelere yer vermişti; "2022-2023 bahar döneminin uzaktan eğitim ile sağlanmasına daha önce karar verilmişti. Ön lisans, lisans ve lisansüstü bölümler için bir dizi kararlar aldık" dedi.

20 Şubat tarihinde ikinci dönemin başlayacağını söyleyen Özvar alınan kararların nisan ayı başı itibariyle yeniden gözden geçrilelcleğini ifade etti. Uzaktan eğitimin yanında yüz yüz eğitimin harmanlanmasıyla hibrit eğitimin de değerlendirileceğini söyledi ve konuşmalarına şöyle devam etti;

 "Özel öğrencilikle ilgili de bazı kararlar aldık. Depremden etkilenen öğrenciler uygulamalı programlarda birinci derece yakınlarının ikamet ettiği ildeki üniversitelerde özel öğrenci olabilecek. Talep edenlerin bahar döneminde kayıtlarının dondurulması ve bu sürenin azami öğrenim süresinden düşülmemesine karar verildi" diyerek konuşmalarına son verdi.