6 Şubat tarihinde meydana gelen iki büyük depremin ardından 11 il bu deprem nedeni ile oldukça etkilenmişti. 45 bin kadar kişinin hayatını kaybettiği bu depremde 3 aylık süre ile OHAL ilan edildi. OHAL ilan edilen bu illerde eğitimin de uzaktan devam etmesi kararın alınması ile birlikte 2022-2023 Eğitim - Öğretim Yılı bahar dönemi için Türkiye genelinde üniversitelerde okullar online oldu. 

Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları

ÖDEMELERİ DEVLET KARŞILAYACAK! 

Bugün yayımlanan Resmi Gazete kararlarına göre katkı payı ve harç ücretlerinin devlet tarafından karşılanacağı konusu hakkında Olağanüstü Hal Kapsamında Yükseköğretim Alanında Alınan Tedbirlere İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yürürlüğe girdi. 

Alınan karara ilişkin gelen bilgilere göre OHAL kapsamındaki illerde ikamet eden ve yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden kişiler ya da OHAL ilan edilen illerde yükseköğretim kurumlarında eğitim gören kişilerin 2022 - 2023 yılı Eğitim öğretim bahar dönemi için öğrenim ücreti ve katkı payının devlet tarafından karşılanacağı öğrenilmiş oldu. 

Söz konusu olan bu ödemeler hakkında gelen bir diğer bilgiye göre devletin öğrenim ücreti ve katkı payı ücretini ödeyeceği illerde kendi ücretini çoktan ödemiş olan öğrenciler için YÖK tarafından para iadesi gerçekleştirileceği öğrenildi.