Ankara Keçiören'deki evinde şüpheli şekilde ölü bulunan Aleyna Çakır ile alakalı dosyada baş şüpheli olarak gösterilen Ümitcan Uygun ile alakalı son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Ümitcan Uygun genç kızın ölümünün ardından gözaltına alınmış ve ifade verdikten sonra serbest bırakılmıştı.

Aleyna Çakır hakkında İstanbul Adli Tıp Kurumu tarafından yazılan raporda ölüm sebebi geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. Rapora göre Aleyna Çakır yalnızca asılarak ölmüştü. Ölüme sebebiyet verecek bir başka bulguya rastlanmadığı bildirildi. Ancak cinayetin aydınlatılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

ÜMİTCAN UYGUN GÖZALTINA ALINDI!

Bugün ise yeni bir gelişme oldu. Aleyna Çakır'ın ölümünden sorumlu tutulan Ümitcan Uygun'un gözaltına alındığı bildirildi. Ancak çok geçmeden bu gözaltına alınma işleminin Aleyna Çakır dosyası ile alakalı olmadığı ortaya çıktı.

Ümitcan Uygun sosyal medya hesabında geçtiğimiz günlerde yanında iki kadın ile beraber uyuşturucu ve uyarıcı madde kullandığı görüntüleri yayınlamıştı. Bu görüntüler üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü, Ümitcan Uygun'u gözaltına aldı.

AÇIKLAMA YAPILDI!

Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafında konuya dair ise, “Sosyal medya hesaplarında yanında iki kadınla beraber uyuşturucu ve uyarıcımadde kullanırken çektikleri görüntüleri yayınlayan Ümitcan Uygun isimli şahıs 10 Ocak 2021 Pazar günü Etimesgut'ta ekiplerimiz tarafından gözaltına alınmıştır. Konuyla alakalı tahkikat Cumhuriyet Başsavcılığının koordinasyonunda çok yönlü olarak yürütülmektedir.” açıklaması yapıldı.

isbilgisi.com