Ümit Özdağ'dan Mansur Yavaş'a aday ol çağrısı devam ediyor - Türkiye iç siyasetinde sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Dün altılı masa Saadet Partisi parti binasında toplanırken bu süreçte ortak aday açıklamasında da uzlaşmaya gidilmesi bekleniyordu.

İYİ Parti lideri Meral Akşener düşünmek ve karar almak için biraz daha süre isterken Cumhurbaşkanı adayının 6 Mart 2023 Pazartesi günü yeniden toplanacak altılı masa önderliğinde açıklanması bekleniyordu.

Fırsat! Ayçiçek yağı indirimi başladı! Fırsat! Ayçiçek yağı indirimi başladı!

Dün gerçekleşen altılı masa toplantısı sonrası halen Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda anlaşamayan masa sonrasında ise toplantı bitimiyle birlikte Kemal Kılıçdaroğlu adaylığına dair haberler basına düşmeye başladı.

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında ise İYİ Parti liderinin bu adaylığa onayı olmazken masadan ayrılarak Mansur Yavaş'ı aday göstermesi de en önemli gündem konuları arasında yerini alıyor.

Ümit Özdağ ise Mansur Yavaş'a "Altılı Masa liderlerinin siyasi hesapları Türk Milleti'nin isteklerinden ve geleceğinden önemli değildir. Kılıçdaroğlu'na minnet duyabilirsiniz. Ancak Atatürk'e daha büyük minnet duymalısınız. Atatürk ve Türk Milleti'ne borcunuzu ödeme zamanı." çağrısında bulundu.