Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı Harekete Geçti! Şehirler Arası Otobüs Bilet Fiyatlarına Düzenleme Yapılıyor!

Şehirler arası otobüslerde uygulanan bilet fiyatları ile alakalı olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından indirim yapılmasına yönelik bir tebliğin hazırlandı. Kısa bir süre sonra Resmi Gazete'de yayımlanacak olan tebliğe göre şehirler arası otobüs bilet fiyatlarında yüzde 40'a kadar varacak indirimler yapılacak.

EKONOMİ 11.06.2020 - 10:53 11.06.2020 - 10:53

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından şehirler arası otobüs bilet fiyatları ile alakalı olarak bir çalışma yapıldı. Koronavirüs sürecinde yolcu kapasitesinin azaltılması ile otobüslerdeki maliyetler yolculara bilet fiyatı olarak geri dönmüştü. Bu süreçte şehirler arası otobüs bilet fiyatları yüzde 100'e varacak miktarlarda arttırılmıştı.

YÜZDE 40'A VARAN İNDİRİM GELİYOR

Bir süre önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı şehirler arası otobüs firmalarına tavan fiyat getirmiş olsa da bilet fiyatları yine vatandaşlara göre oldukça yüksek bedellerde satışa sunulmuştu. Şimdi ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yeni bir hazırlığı tamamladı. Buna göre bilet fiyatlarında yüzde 40'a varan oranlarda indirimler gerçekleşecek.

DETAYLAR BELLİ OLMUŞTU

Bir süre önce hazırlık ile alakalı olaran sızan bilgilere göre indirimler yolcu kapasitesine yönelik yapılacak yeni düzenleme ile gerçekleşecek. Bu kapsamda aynı aileden yolculuk yapacak vatandaşlar otobüslerde yan yana oturabilecekler. Kişi sayısına göre yüzde 25'ten başlayacak olan indirimler bu vatandaşlara uygulanacak ve şehirler arası otobüs yolculuklarında indirimlerin oranı yüzde 40'a kadar varabilecek.

TEK YOLCULARA İNDİRİM YOK

Öte yandan yine edinilen bilgilere göre indirimler tek kişi olarak şehirler arası otobüslerde seyahat edecek vatandaşları kapsamayacak. O vatandaşlara şu anda uygulanan tarifeden bilet satışı yapılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılacak yeni şehirler arası otobüs bilet fiyatı düzenlemesi kısa bir süre sonra Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@