Sene başında ve zaman zaman da sene ortasında personel istihdamı duyuruları yayınlayan kamu kurum ve kuruluşları, 2023 yılı için hazırlıkları başlattı. Meclis’te bakanlıklara ilişkin yeni yıl bütçe görüşmeleri devam ederken idari alanlarda da yeni gelişmeler yaşandı. Birçok kamu kurumu 2023 yılına ilişkin eksik kadro tespiti yaparak yeni personel alımı ilanları düzenledi. Bu kapsamda özellikle aralık ayına girilmesi ile birlikte hızlanan alım ilanları, sene sonuna doğru yaklaşıldığı şu günlerde adaylar tarafından yakından takip edilmeye başlandı.

Başta ekonomik açıdan olmak üzere birçok farklı açıdan değerlendirildiğinde de oldukça zorlu bir sene olan 2022 yılını geride bırakarak yeni yılda kamu kurum ve kuruluşlarının bünyelerinde istihdam edilmek isteyen binlerce aday, kamudan gelen personel alımı ilanlarını yakından takip etmeye başladı. Bu kapsamda birçok kurumdan istihdam açıklaması gelirken son haber Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan geldi. 

Sene başında da personel istihdam eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yeni döneme ilişkin eksik personel tespiti yaptığını duyurdu. Bu kapsamda yeni bir personel alımı ilanı düzenleyen bakanlık, 31 Aralık tarihine kadar aday başvurularının kabul edileceği ilana ilişkin detayları paylaştı. 

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI ARALIK 2022

ulastirma-ve-altyapi-bakanligi-duyurdu-kpss-puani-esas-alinarak-224-personel-istihdam-edilecek

Kızılay acil kodu ile personel alım ilanlarını yayımladı! Satın alma uzmanı ve bakım müdürü alınacak Kızılay acil kodu ile personel alım ilanlarını yayımladı! Satın alma uzmanı ve bakım müdürü alınacak

2023 yılına eksiksiz bir personel kadrosu ile başlamak isteyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bu kapsamda yeni bir personel alımı ilanı düzenlediğini duyurdu. Söz konusu ilanını Resmi Gazete’de yayınlamış olan bakanlık, farklı kadrolarda ve farklı şehirlerde görevlendirilmek üzere toplamda 224 yeni personele ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Bakanlık, personel alımlarının yapılacak olduğu bazı bölümleri şu şekilde sıraladı:

  • Mühendis
  • Büro Personeli
  • Destek Personeli
  • Teknisyen
  • Tekniker
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanı aracılığı ile istihdam edilmek isteyen adayların, 31 Aralık tarihine kadar e- devlet sistemi Kariyer Kapısı üzerinden başvurularını oluşturmaları gerekmektedir.