Ulaştırma Bakanı Müjdeyi Verdi: Hızlı Tren Seferleri İçin Tarihler Açıklandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde bir süredir durdurulan Hızlı Tren seferlerinin 29 Mayıs tarihinde yeniden başlayacağı belirtildi.

GÜNDEM 23.05.2020 - 10:26 23.05.2020 - 10:26

Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken ulaşım kısıtlamasının getirilmesinin ardından yüksek hızlı tren seferleri iptal edilmişti. Hayatın normalleşmesi ile birlikte son dönemlerde yeni adımlar atılmaya başlandı. Uçak seferlerinin 4 Haziran itibariyle yeniden başlayacağının ifade edilmesi üzerine yüksek hızlı tren seferlerinin ne zaman başlayacağı merak konusu olmuştu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamalarda salgın döneminde kapatılan sınır kapılarının ve getirilen kısıtlamaların hem sosyal hem de ekonomik anlamda oldukça büyük etkilerinin olduğu ifade edildi. Bu süreçte alınan tedbirler sayesinde salgına karşı pek çok ülkenin aksine büyük bir başarı elde edildiğinin de altı çizildi.

Hayatın normalleşmesi ile birlikte demiryolu ulaşımında da önemli adımların atılması ve seferlerin yeniden başlatılması gerekli düzenlemelerin yapılması bekleniyor.

28 Mayıs Tarihinde Seferler Başlıyor

Ulaştırma ve altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yapmış olduğu açıklamalarda sefer sayılarının başlamasının ardından yavaş yavaş artırılacağının sinyalleri de verildi. Yüksek Hızlı Tren bileti satışlarının Ramazan Bayramı’nın ikinci günü başlaması bekleniyor. Ancak bilet satışları öncelikli olarak mobil uygulamalar ya da internet sitesi üzerinden gerçekleşecek. Gişelerden de bilet satışının yapılacağının açıklanmasının ardından bir süre daha acenteler ya da çağrı merkezleri aracılığı ile satış yapılmayacağının altı çizildi.

Yüksek Hızlı Tren seferlerinin 28 Mayıs itibari ile yeniden başlaması bekleniyor. Başlatılan seferlerde sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına dikkat edilecek. 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri vatandaşlara bilet satışının yapılmayacağı belirtildi.

isbilgisi.com