Ulaştırma Bakanı Açıkladı! Yurtdışı Uçuşlar Tüm Ülkeler İçin Ne Zaman Başlayacak?

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamalarda yurt dışı uçuşları hakkında açıklama yapıldı. 92 ülke ile işbirliğinin devam ettiği ifade edilirken bu süreçte yeni uçuşların başlama tarihi hakkında da değerlendirmeler yapıldı.

GÜNDEM 26.06.2020 - 14:45 26.06.2020 - 14:45

Salgında normalleşme adımlarının atılması ile birlikte hava yolu taşımacılığı yeniden başladı. Bu süreçte kontrollü olarak başlayan uçuşlar için belli ülkelere uçuşların açıldığı açıklanmıştı. Şimdilerde yeni uçuş seferlerinin başlayıp başlamayacağı merak edildi. Salgında vaka sayılarının yeniden yükselmesinin ardından tüm dünyayı ikinci dalga korkusu sarmaya başladı. Bu durum açılması beklenen uçuşların da ertelenmesine neden oldu.

Diğer Ülkelerle Görüşmeler Devam Ediyor!

Normalleşme süreci ile birlikte bazı havalimanları ve ülkeler için yurt dışı uçuşlarının yeniden başlatıldığı ifade edilmişti. Havalimanlarında da gerekli önlemlerin alındığı ve kurallara uyularak kontrollü bir şekilde hizmet verildiği belirtildi. Yurt dışı uçuşları için bu süreç içerisinde 92 ülkeyle birlikte işbirliğinin hala devam ettiği ve uçuşların güvenli şekilde yapılması için çalışmaların devam ettiği  açıklandı. Önümüzdeki günlerde diğer ülkelerle birlikte yapılan karşılıklı görüşmelerin ardından kararın verilmesi bekleniyor.

Hızlı Tren Projesi Başlayacak

Bir süredir yapımı devam eden Sivas Ankara arasındaki Yüksek Hızlı Tren projesi için sona gelindiğinin müjdesini de verdi. Demiryolu ağının geliştirilmesi için yapılan çalışmanın bir anlamda devrim niteliğinde olduğu de belirtildi. Çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiği açıklanırken bu yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılması bekleniyor.

isbilgisi.com