Ucuz Ev ve Araba Almak İsteyenler İçin İcra İhaleleri 15 Temmuz’da Açılıyor!

Salgın sonrasında normalleşme adımları atılırken icra ihaleleri için de geri sayım başladı. Bu süreçte ucuz ev ve araba almak isteyen yatırımcılar için ihale süreci yeniden 15 Haziran tarihinde açılmış olacak.

EKONOMİ 13.06.2020 - 14:42 13.06.2020 - 14:42

Koronavirüs salgını ile birlikte icra ihalelerinin tamamen durdurulmasına karar verilmişti. Daha önce icra ihalelerinin büyük ilgi gördüğü düşünüldüğü zaman normalleşmenin ardından şimdilerde pek çok kişi ne zaman açılacağını merak etmeye başlamışlardı. Bunun ardından yatırımcılar için yeni fırsatlar başlıyor. Normalleşme adımlarının atıldığı bu günlerde neredeyse piyasa değerinin yarısına, ev araba ve arsa almak isteyenler için satışlar başlayacak. Tarih olarak 15 Haziran seçildi.

Yatırımcılar Yeni Fırsatları Değerlendirebilecekler

Yeni süreç ile birlikte yarı fiyatına ev, araba, arsa ve dükkan gibi pek çok yatırımlık ürün almak isteyenlerin yeni fırsatlar için gün saydıkları belirlendi. Ertelenen icra dosyalarının yeniden başlamasının ardından icra ihaleleri konusunda da oldukça sıkı bir çalışmanın ve büyük bir yoğunluğun olması bekleniyor.

Salona Gitmeye Gerek Kalmayacak

Daha önce icra ihaleleri için salonlar hizmet veriyordu. Ancak salgın sonrasında alınan tedbirler devam ederken yatırımcılar salona gitmeden sorunsuz bir şekilde ihalelere katılabilecekler. Kalabalık ortamda bulunmak istemeyen yatırımcılar ihaleye telefon aracılığı ile katılabilecekler. Alım satım işlemlerinin ardından ise alıcılar adına avukatlar giderek tüm süreci yönetebilecekler. Böylece yatırım yapmak çok daha kolay ve güvenilir bir hal alacak. Şimdiden pek çok yatırımcının büyük bir heyecanla birlikte 15 Haziran tarihini beklediği belirlendi.

isbilgisi.com