Ana Sayfa DÜNYA Uçakta Panik Yaşandı Yaralılar Var

Uçakta Panik Yaşandı Yaralılar Var

THY ait İstanbul New York uçusunu yapan uçak türbülansa girdi.

5
0
Paylaş

Türk Hava Yolları’na ait İstanbul New York uçağı iki defa türbülansa girdi ve uçakta bulunan 326 yolcu ve çok sayıda hostes yaralandı. Türk Hava Yolları’nın yapmış olduğu açıklamaya göre 326 yolcudan 28 ve 2 kabin memuruna hafif yaralandığı açıklandı.

İstanbul’dan New York’a giden uçak türbülansa girdi. THY’ye ait olan uçak New York hava sahasına girer girmez türbülansa girdi. Yapılan açıklamaya göre 28 yılcı ve 2 kabin personelinin yaralandığını açıklandı. Yaralıların durumu ciddi değil sadece bir yolcunun ayağının kırıldığı açıklandı. Yaralıların tamamı hastane de tedavi altına alındı. Hayati tehlikesi bulunan yolcu ya da memur bulunmuyor. New York Ulaştırma Dairesi sözcüsü Steve Coleman Associated Press haber kanallarına açıklamalarda bulundu.

28 kişinin Jamaica Hastanesi, ikisinin de Queens Hastanesi’nde tedavi olduklarını ve sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı. Konuyla alakalı THY de bir açıklama yaptı. THY Basın Müşavirliği, “Yolcularımızın durumu yakından takip ediliyor.”  Yolcuların olay esnasında paniğe kapıldığı ve korktuğu açıklandı. Yolculardan birisi 2. Kez türbülansa girdiğimizde her şey çok farklıydı. Daha önce böyle bir şey yaşamadım. Gerçekten çok zor.” Açıklamalarını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here