Ana Sayfa DÜNYA Uçak Pistten Kayıp Kar Yığınına Çarptı

Uçak Pistten Kayıp Kar Yığınına Çarptı

Fransa’da özel bir piste inmeye çalışan uçak duramadı ve pist dışında bulunan kar yığınına çarptı.

6
0
Paylaş

Fransa’da bir kayak merkezinde bulunan havaalanına iniş yapmak isteyen tek motorlu küçük uçak buz tutan pistte duramayınca pistin dışına çıktı. Pistin dışında bulunan kar yığınına çarpan uçak kazasında 5 yolcu yaralandı.

Olay Fransa Alpleri’nde gerçekleşti. Ünlü kayak merkezi Courchevel’de sadece özel uçak ve helikopterlerin iniş yaptığı havaalanına gelen uçak kısmi buzlanma olan piste duramayınca kar yığınına çarptı. Olayın yaşandığı anlar kayak merkezindeki konuklar tarafından kayıtlara alındı. İniş yapan uçak hızını kesemedi ve pist boyunca hızını çok az düşürerek ilerledi görüntülerde pistin sonuna doğru yaklaşan uçağın kısmi buz tutmuş alana çarparak girdiği ve bu yüzden duramadığı pistin dışına çıkarak kar yığınına çarptı görüldü.

1 Yolcu Ağır Yaralandı

Yerel medyanın yapmış olduğu haberlere göre küçük uçakta 5 yolcu bulunuyordu. Bir kadın yolcunun çok ciddi biçimde yaralandığı ve diğer 4 yolcunun ise hafif yaralı olarak tedavi altına alındığı öğrenildi.

Ayrıca yaşanan uçak kazası ile ile ilgili Fransız polisi de soruşturma başlattı. Yaşanan kazanın pilot merkezli bir hatadan kaynaklandığı mı yoksa teknik bir arızadan kaynaklandığını yapılan soruşturma sonrasında belli olacak. Yaralıların tamamı hastanede tedavi altına alınırken 5 yolcunun tamamının da hayati tehlikesi bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here