Üç Aydır Kapalı Olan İnternet Kafeye 391 Bin TL Elektrik Faturası Gönderdiler! Faturaya İtiraz Eden İş Yeri Sahibi Aldığı Cevapla Şok Oldu!

Türkiye'de koronavirüs sürecinin ardından ticari hayat normalleşmeye başlarken Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde internet kafe işleten Necmi Ateş isimli vatandaş iş yerine gelen 391.645 TL'lik elektrik faturası ile şok oldu. İş yeri sahibi dükkanının 3 aydır kapalı olduğunu ve bu elektrik faturasının doğru bedelini yansıtmadığını belirterek elektrik şirketi ile yaptığı görüşmelerde sonuç alamadığını söyledi.

GÜNDEM 16.06.2020 - 15:45 16.06.2020 - 15:45

Türkiye'de zaman zaman yanlış faturalandırma haberleri ile gündeme gelen elektrik şirketleri yine bir skandal faturalandırmaya daha imza attılar. Kırıkkale'nin Babaeksi ilçesinde faaliyet gösteren ve 3 ay boyunca kapalı olan internet kafeye Haziran ayında 391.645 TL'lik elektrik faturası gönderdiler.

"TÜM İLÇENİN KULLANDIĞI ELEKTRİĞİ BENİM FATURAMA YAZMIŞLAR"

İnternet kafesine akıl almaz tutarda bir fatura gelen işletme sahibi Necmi Ateş, faturayı görür görmez şok oldu. Bugüne kadar iş yerine en fazla 2.400 TL elektrik faturası geldiğini söyleyen Necmi Ateş, “Koronavirüs sürecinde zaten zor bir dönem geçiriyoruz.İmkansızlıklarla ayakta kalmaya çalışırken elektrik faturası ile şok olduk. 391.645 TL'lik elektrik faturasının akılla, mantıkla izah edilir bir tarafı yok. Tüm ilçenin kullandığı elektriği sanki benim faturama yazmışlar.” dedi.

"FABRİKA AÇSAM BU KADAR FATURA YOLLAMAZLAR"

Koronavirüs sürecinde elektrik şirketinin faturalarda skandallara imza attığını söyleyen Necmi Ateş, “Mart ayında da 4.297 TL elektrik faturası düzenlediler. Ona itiraz ile uğraşırken Haziran ayında benden elektrik faturası diyerek neredeyse iki ev parası istediler. Burası bir internet kafe, fabrika açsam bu kadar fatura göndermezler bana.” ifadelerini kullandı.

ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETİ FATURANIN ÖDENMESİNİ İSTEDİ

Öte yandan internet kafe işletmecisi Necmi Ateş skandal elektrik faturası ile alakalı olarak elektrik dağıtım şirketiyle görüşme yaptığını söyleyerek, “Faturayı görür görmez elektrik dağıtım şirketini aradım. Görüştüğüm yetkili bana önce faturayı ödememi ardından itiraz etmemi söyledi. Böyle bir şey olabilir mi? Biz iş yerimiz kapanmasın diye uğraşıyoruz bunlar bizimle dalga geçiyorlar.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com