Ana Sayfa EKONOMİ Türkler Tatili Yurt Dışında Yapacak

Türkler Tatili Yurt Dışında Yapacak

Türkler 2019 yazında tatili yurt dışında yapacak.

34
0
Paylaş

2019 yılında turistlerin Türkiye’ye oldukça yoğun bir talebi var. Tur operatörleri yabancı turistlerin taleplerine yetişmekte zorluk çekiyor. Yabancı turist sayısının giderek artması nedeniyle oteller yerliye kapasite ayırmakta zorluk çekiyor ve yerli turist için fiyatlar inanılmaz derecede artmış durumda.

Tur operatörleri de yapmış oldukları girişimlerle birlikte Türk tatilciler için alternatifler yaratıyor. Yerli turistler için ucuz yurtdışı tatil fırsatları sunuluyor.

2019 yılında Türkiye’de turist rekoru kırılması bekleniyor. Yerli turist için azalan ile birlikte fiyatlar inanılmaz derecede artış gösterdi. Tur şirketleri de yerli turistlerin yurt dışı seyahati yapabilmesi için gerekli adımları atmaya başladı.

Konuyla alakalı Pronto Tour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran,  önemli açıklamalar yaptı. Güney kıyılarında Ortalama olarak 6 bin TL olan bir haftalık tatil Tunus gibi bir yerde 4000 TL’ye kadar olabiliyor. Bizde yerli turiste uygun fiyatlarla tatil paketleri hazırlıyoruz. Yerli turist uygun fiyatlarla birlikte yeni kültürleri tanıma fırsatına sahip olacak.

Onaran Türkiye’deki erken rezervasyonların da son yıllarda 90 güne kadar çıktığını vurguladı ve geçtiğimiz yıllarda 30 gün civarında olan erken rezervasyon süreleri artık 90 günde ne kadar fırlamış durumda. Bu da yerli turistin izin ekonomiye olan güveninin bir göstergesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here