Türkiye'nin En Ucuz Sıfır Kilometre Otomobili Satış Rekoru Kırmaya Geliyor! Dacia Spring Teknik Özellikleri Nelerdir, Fiyatı Ne Kadardır?

Türkiye'de bilinen otomobil markalarından olan Dacia otomobil piyasasını sarsmaya hazırlanıyor. Dacia'nın elektirkli otomobil modeli olan Spring'in tanıtımı yapıldı. Hem Avrupa'nın hem de Türkiye'nin en ucuz sıfır kilometreli otomobile olacak olan Dacia Spring'in satış rekorları kırması bekleniyor. Şu anda Türkiye'de en ucuz sıfır kilometre otomobil olan Fiat Egea'nın fiyatından dahi ucuz bir rakama satılacak Dacia Spring sektörde çok büyük ses getirecek. 2021 model Dacia Spring'in teknik özelli

OTOMOBİL 14.11.2020 - 13:55 14.11.2020 - 13:55

Türkiye otomobil pazarının bilinen firmalarından olan Dacia 2021 yılının bombasını şimdiden patlattı. Otomobil sektöründe büyük ses getiren 2021 Dacia Spring model aracın tanıtımı yapıldı. Piyasaya girmeye hazırlanan Dacia Spring fiyatı ile tüm otomobil firmalarını zor durumda bırakacak. Sıfır kilometre otomobil satın almak isteyenlerin ilk tercihi olacak olan Dacia Spring hem Türkiye'nin hem de Avrupa'nın en ucuz otomobili ünvanını alacak.

DACİA SPRİNG SATIŞ FİYATI NE KADAR?

Dacia'nın 2021 yılında en çok satışını yapacağı modeli olan Dacia Spring'in satış fiyatı oldukça merak ediliyordu. Bu merak sonunda giderildi ve bu otomobilin fiyatı belli oldu. Fiyatı ile otomobil piyasasını alt üst edecek olan Dacia Spring'in Türkiye'de 100.000 TL ile 110.00 TL arasında bir fiyata satışa sunulacak. Henüz bu rakam resmi olarak açıklamasa da kısa bir süre içerisinde Dacia'nın duyuru yapması bekleniyor. Bu gelişme ile Türkiye'nin en ucuz sıfır kilometre otomobili olan Fiat Egea'nın tahtı sallanacak ve avantaj Dacia Spring'e geçecek.

DACİA SPRİNG TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Dacia Spring'in en önemli teknik özelliği elektrikli olması olacak. Ayrıca ucuz fiyatlı otomobil segmentinde üretildiği için donanımsal olarak gelişmiş nitelikte bulunmayacak. 3.5 inçlik dijital gösterge paneli bulunan otomobilin geri kalan tüm sistemleri fiziksel olarak kontrol edilebilecek. Ancak opsiyonel olarak müşteriler isterlerse 7.0 inçlik dokunmatik bilgi eğlence sistemi ile beraber Apple CarPlay ve Android Auto desteği otomobile eklenebilecek.

TAM ŞARJLA 225 KM GİDEBİLİYOR

Dacia Spring yol tutuş ve kontrol sistemleri, acil durum fren sistemi gibi teknik özelliklere sahip olacak. Elektrikli bir araç olan Dacia Spring'i öne çıkara detay ise motoru ve bataryası olacak. Dacia Spring elektrikli motoru 44 bg güç ve 125 Nm tork üretebilecek. 26.8 kWh'lık batarya bulunan araçta tam şarjla 225 kilometre yol gidilebilecek. 30 kW'lık terminallerde 1 saatten daha kısa bir sürede tamamen şarj olabilecek olan Dacia Spring azami 100 km hız yapabilecek.

isbilgisi.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@