Türkiye'nin Emlak Trendleri Araştırması! Ev Satın Alırken Tercih Sebebi Olan Detaylar Nelerdir?

Türkiye'de emlak sektöründeki trendler ile alakalı olarak bir araştırma yapıldı. Bu araştırma sonuçlarına göre konut satın alanların öncelik verdikleri trendler belli oldu. Buna göre alıcılar en fazla çift camlı pvc pencereler, dış cephe izolasyonu ve yer kaplamasına önem veriyorlar. İşte Türkiye'deki emlak trendleri...

EMLAK 03.11.2020 - 00:05 03.11.2020 - 00:05

Türkiye'de emlak trendlerini belirleyebilmek için 2.000 kişinin katıldığı bir araştırma yapıldı. Bu kişilere ev satın alırken nelere öncelik verdikleri soruldu. Bu çalışmanın sonucunda çarpıcı veriler ortaya çıktı. Dekorasyonun önemli bir tercih sebebi olduğu düşünülürken aslında hiç de önem verilmediği ortaya çıktı.

DEKORASYON TERCİH SEBEBİ OLMAKTAN ÇIKTI

Açık plan evler, renkli odalar ve son trend dekorasyonlar yeni bir ev satın alırken tercih sebebi olmazken evin ısıtma sistemi, pencereler ve banyolar ön plana çıktı. Ayrıca aynı araştırmada yetişkin katılımcıların 6 ay içerisinde yeni bir ev satın almak istedikleri de ortaya konuldu.

Ev satın almak isteyenlerin büyük bir kısmı evlerinde iki tuvalet olmasını istiyorlar. Renkli duvar boyaları ile göze alıcı gelen evler ise talep görmüyor. Bunun yerine alıcıların yüzde 77'si duvarlarda nötr renklerin olmasını istiyorlar. Ayrıca katılımcıların yüzde 44'ü kapıların beyaz renkli olmasını isterlerken yüzde 73'ü de pencerelerin beyaz renkli olmasını tercih ediyorlar.

TÜRKİYE'NİN EMLAK TRENDLERİ LİSTESİ

Yeni ev satın alınırken tercih edilen emlak trendleri şu şekilde sıralandı:

-PVC çift cam

-İkinci tuvalet

-Isıtma sistemi

-Ekstra depolama alanı

-Çim bahçe

-Duvarlı bahçe

-Nört renkli duvarlar

-Parke zemin

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@