Müge Anlı İle Tatlı Sert programı ile Türkiye'nin gündemine giren Aleyna Çakır'ın şüpheli ölümü dosyasına dair son dakika gelişmesi yaşandı. Ankara Keçiören'deki evinde ölü olarak bulunan Aleyna Çakır'ın erkek arkadaşı Ümitcan Uygun tarafından öldürüldüğü iddia edilmişti. Bu iddialar üzerine Ümitcan Uygun gözaltına alınmış daha sonra ise serbest bırakılmıştı. Bu süreçte de Ümitcan Uygun'un annesi hakkında iddialar ortaya atılmış ve bu iddialar sonucunda Ümitcan Uygun'un annesi intihar ederek hayatına son vermişti.

ADLİ TIP KURUMU RAPORU AÇIKLANDI!

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında herkes Aleyna Çakır davasının neden ilerlemediğini sorgulamaya başladı. Savcılık ile İstanbul Adli Tıp Kurumu arasında yapılan görüşmelerde otopsi raporu istendi. Bu otopsi raporu aylar sonra savcılığa gönderildi. Aleyna Çakır'ın kesin ölüm sebebinin yer aldığı raporun detayları ise olayın ayrıntılarını ortaya koydu.

ÖLÜM SEBEBİ ASILMA!

Adli Tıp Kurumu'nun raporuna göre Aleyna Çakır'ın ölüm sebebi asılma olarak bildirildi. Asılmanın haricinde vücutta herhangi bir ölüm nedeni olabilecek bir ize rastlanılamadığı bildirildi. Aleyna Çakır'ın vücudunda iç kanama, beyin doku harabiyeti, iç organ veya büyük damar yaralanması, Zehirlenme gibi bulgulara rastlanılmadığı bildirildi.

3 Haziran 2020'da evinde boynunda iple asılı olarak ölü bulunan Aleyna Çakır'ın Adli Tıp Kurumu tarafından yazılan raporunda şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan incelemede kişinin asılma dışında bir başka sebeple öldüğüne dair tıbbi deliller bulunamamıştır. Vücutta tespit edilen alkol oranı tek başına ölüme sebebiyet verecekmiktarda değildir. Zehirlenme yoluyla öldüğüne dair de bir emare yoktur. Kişi ası materyali boynunda ile yerde yazat vaziyette bulunmuştur. Olay yerinde herhangi bir şüpheli durum tespit edilememiştir. Boyunda yalnızca ip izi vardır. Diğer tüm bulgular sonucunda kişinin asılmak suretiyle öldüpğü oy birliği ile mütalaa olunur.”

DOSYA KAPANACAK!

Aleyna Çakır'ın ölümüne dair bu Adli Tıp Kurumu raporu ile beraber büyük bir ihtimalle dava açılmadan soruşturmaya gerek yoktur kararı verilmesi bekleniyor. Olay yerinde bir başka şüpheli bulguya denk gelinmemesi nediyle dosyanın kapatıldığı ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşılacak.

isbilgisi.com