Türkiye'de Sokağa Maskesiz Çıkmanın Yasaklandığı İllerin Sayısı 30 Oldu! Maskesiz Sokağa Çıkmak Hangi Şehirlerde Yasaklandı?

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlar gereği bazı şehirlerde maskesiz sokağa çıkmak yasaklanmaya devam ediliyor. İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınan kararlar gereği 30 ilde sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı.

GÜNDEM 19.05.2020 - 23:02 19.05.2020 - 23:02

Türkiye'de koronavirüs ile mücadele hız kesmeden devam ederken yeni tedbirler deyaşamımıza girmeyi sürdürüyor. Son günlerde alınan koronavirüs tedbir kararlarından en çok dikkat çeken ise masakesiz sokağa çıkma yaskaları oldu.

Maskesiz sokağa çıkma yasakları kararı her il tarafından ayrı ayrı alınıyor. İllerde oluşturulan Hıfzıssıhha Kurulları elde edilen verilere göre risk gördüklerinde bu kararı veriyorlar. Koronavirüsün yayılma riskine karşın alınan kararlar salgın ile mücadelede çok önemli bir yer tutuyor.

SOKAĞA MASKESİZ ÇIKANLARA KAÇ TL PARA CEZASI VERİLİYOR

Son gelen bilgilere göre Türkiye'de 30 ilde sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı. Bu illerde sokağa maskesiz çıkan vatandaşlara cezai işlem uygulanıyor. 250 TL ile 1500 TL arasında para cezalarına kararı veren Hıfzıssıhha Kurulları veriyor.

HANGİ İLLERDE SOKAĞA MASKESİZ ÇIKMAK YASAK

Bugüne kadar Türkiye'de sokağa maskesiz çıkmanın yasaklandığı iller İzmir, Adıyaman, Amasya, Aydın, Afyonkarahisar, Bartın, Balıkesir, Düzce, Denizli, Muğla, Kastamonu, Karabük, Gaziantep, Isparta, Sakarya, Burdur, Kırklareli, Şanlıurfa, Siirt, Kayseri, Rize, Kırıkkale, Tunceli, Eskişehir, Trabzon, Uşak, Manisa, Kahramanmaraş, Gümüşhane ve Bolu şeklinde açıklandı.

isbilgisi.com