Ana Sayfa SPOR Türkiye’de Hedef 3 Puan

Türkiye’de Hedef 3 Puan

Türkiye EURO 2020 elemelerinde Moldova maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

7
0
Paylaş

Türkiye Euro 2020 Avrupa Şampiyonası elemeleri grubunda 2. Maçında Moldova maçından 3 puan alırsa Avrupa Şampiyonası elemelerine harika bir başlangıç yapmış olacak. Şenol Güneş’in kafasındaki ilk 11 de belli olmaya başladı.

Türkiye Euro 2020 Avrupa Şampiyonası elemelerinde grubunda ikinci maçında Moldova’yı kendi sahasında ağırlayacak. İlk maçta Arnavutluk’u 2-0 yenerek 3 puan alan Türkiye Moldova’yı da geçerek 6 puan ile zirveye oynamayı hedefliyor.

Türkiye Moldova karşılaşması Eskişehir yeni stadyumunda oynanacak ve maç 20’de başlayacak mücadelenin hakemi de belli oldu. Türkiye Moldova maçını Ukrayna Futbol Federasyonu’ndan Sergii Boiko yönetecek. Boiko’nun yardımcılıklarını Semen Shlonchak ve Igor Alokhin yaparken, maçın dördüncü hakemi Mykola Balakin olacak.

Türkiye Moldova maçı TRT 1 ekranlarından naklen olarak yayınlanacak. Moldova karşılaşması ile birlikte Türkiye milli takım 568 kez daha da yer alacak. 95 yıllık milli takım tarihinde 298’i resmi, 269’ü özel 567 maçta biri hükmen olmak üzere 213 galibiyet aldı, 133 defa berabere kaldı, 221 kez de yenilgi alan milli takım grupları iyi bir başlangıç yapabilmek için kendi sahasındaki ilk maçı kazanmak istiyor.

Arnavutluk karşısında 20 kazanarak Euro 2020 grup elemelerine harika bir başlangıç yapan Türkiye Moldova karşısında da galip gelerek ilk 2 maçta 6 puan toplamayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here