Türkiye'de Hangi Şehirlerde Yeni Koronavirüs Vakası Görülmüyor?

Türkiye'de koronavirüs ile mücadelede iyi sonuçlar gelmeye devam ediyor. Bazı şehirlerde hiç yeni vaka görülmemeye başlanırken bu şehirlerin sayısı her geçen gün artıyor. Sağlık Bakanlığı yönetiminde sürdürülen çalışmalardan güzel neticelerin alınması sürdürülüyor.

GÜNDEM 04.05.2020 - 15:17 04.05.2020 - 15:17

Türkiye, koronavirüs ile mücadelede çok önemli mesafe aldı. Alınan tedbirler ve Sağlık Bakanlığının filyasyon ekipleri sayesinde yeni koronavirüs vakalarının sayısı oldukça azalmaya devam ediyor.

Daha önce Bartın, Tunceli, Burdur ve Gümüşhane gibi şehirlerde yeni koronavirüs vakalarının görülmediği açıklanmıştı. Bugün ise önce Artvin'den sonra ise Sivas'tan güzel haberler geldi.

Sivas Valiliği tarafından yapılan açıklamada şehirde 3 gündür yeni koronavirüs vakasının görülmediği belirtildi. Valilik bilgilendirmesinde bu sonucun vatandaşların tedbirlere harfiyen riayet etmelerinden kaynaklandığı vurgulandı. Sivas'ta sokağa çıkma yasağı hiç uygulanmadıancak vatandaşlara sokakta maske takma zorunluluğu getirilmişti.

Koronavirüs ile mücadelede güzel haberlerin geldiği bir diğer şehir de Artvin oldu. Artvin Valiliğinin yaptığı açıklamada şehirde 17 gündür koronavirüs vakasının görülmediği ifade edildi. Açıklamada vatandaşlara koronavirüs önlemlerine gösterdikleri ihtimam sebebiyle teşekkür edildi.

Öte yandan her iki şehirde de alınan güzel neticelerin bir anlamının olabilmesi için vatandaşlarıa tedbirlere aynı duyarlılıkla uymaları konusunda uyarı yapıldı.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@