Türkiye'de bu olayların gerçekleşmesi durumunda bir ilk olacağı belirtildi! Mart ayında okullar tatil edilecek - Türkiye'de mevsimlerin geciktiği uzmanlar tarafından açıklanırken bu süreçte mevsim sonuçlarında kar yağışları da geç bir şekilde etkili olmaya başladı. Kar yağışlarının tekrar Mart ayında gelmesi beklenirken bu süreçte de birçok okulların da tatil edilmesi bekleniyor.

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten sıkı takip edilen Meteoroloji uzmanları arasında yer alan sosyal medya hesabı üzerinden de Mart ayı için uyarılarda bulundu. Ökten yaptığı açıklamada, '"Kış bitmedi. Şu anda havalar yumuşasa da Kuzeyde soğuk birikimi çok fazla. Mart ayında kar yağışları görülmeye devam edecek..." dedi.

BİM'de Dev indirimler başlıyor! BİM'de Dev indirimler başlıyor!

Meteoroloji Uzmanı Hüseyin Öztel'de yaptığı açıklamalarda, '"Mart ayının ilk günlerinden sonra ise Marmara dahil Türkiye’nin çoğu bölgesinde yeniden kar yağışı görebiliriz, önce ısınıyoruz ama ardından hava değişecek, kışa geri döneceğiz görüntüsü alıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Meteoroloji resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi:

''Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeyinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde ülke genelinde yer yer pus ve sis ile birlikte doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.''