Türkiye'de 29 İlde Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasaklandı! Maskesiz Sokağa Çıkmanın Cezası Kaç Liradır?

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından her il için ayrı kararlar alınıyor. Bunlardan birisi de sokağa maskesiz çıkmanın yasaklanması oldu. Türkiye'de hangi şehirleride maskesiz sokağa çıkmak yasak. Türkiye'de kaç ilde maskesiz sokağa çıkmak yasak? Maskesiz sokağa çıkmanın cezası kaç liradır?

GÜNDEM 18.05.2020 - 22:57 18.05.2020 - 22:57

Türkiye'de koronavirüs ile olan mücadele hız kesmeden devam ederken çok sayıda tedbir kararına her gün bir yenisi ekleniyor. Merkezi hükümet tarafından alınan koronavirüs önlemlerinin yanında merkezi hükümet tarafından yetkilendirilen İl Hıfzıssıhha Kurulları da salgın ile alakalı tedbir kararları alıyorlar.

Türkiye'de her ilde ayrı ayrı alınan kararların başında maskesiz sokağa çıkmanın yasaklanması oldu. Çok sayıda şehirde bu kararlar uygulanmaya başlandı. Maskesiz sokağa çıkma yasağı kararları o ilin İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınıyor. Bu karar ilde bulunan yöneticiler ve kolluk kuvvetleri tarafrından uygulanıyor.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMANIN CEZASI KAÇ LİRADIR?

Koronavirüsün önlenmesi için alınan maskesiz sokağa çıkma yasağı kararlarını Valilikler kamuoyuna duyuruyorlar. Denetimler ise kolluk kuvvetleri tarafından yapılıyor. Bu alınan karara muhalefet eden vatandaşlara ise İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından belirlenen miktarlarda para cezası veriliyor. Bu cezalar 250 TL ile 1500 TL arasında değişiyor.

TÜRKİYE'DE HANGİ İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK?

Türkiye'de maskesiz sokağa çıkma yasaklarının uygulanmaya başlandığı illerin sayısı her geçen gün artıyor. Şu ana kadar gelen bilgilere göre Türkiye genelinde 29 ilde maskesiz sokağa çıkılamıyor. Bu kurala uymayan vatandaşlara ise para cezası veriliyor. Maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanan iller Adıyaman, Amasya, Aydın, Afyonkarahisar, Bartın, Balıkesir, Düzce, Denizli, Muğla, Kastamonu, Karabük, Gaziantep, Isparta, Sakarya, Burdur, Kırklareli, Şanlıurfa, Siirt, Kayseri, Rize, Kırıkkale, Tunceli, Eskişehir, Trabzon, Uşak, Manisa, Kahramanmaraş, Gümüşhane ve Bolu olarak açıklandı.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@