Yaklaşık olarak 1 yıldır çok çeşitli faktörler çerçevesinde giderek ağırlaşan gündelik hayat şartları, vatandaşların nakde olan ihtiyaçlarının artmasına sebep oldu. Gıda sektörü başta olmak üzere barınma, giyim ve diğer sektörlerde de fahiş rakamların telaffuz edilmesi, sabit maaşlı vatandaşların geçim derdi içerisinde iken bir yandan da temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bütçelerini toparlama telaşesi içerisine düşmelerine yol açtı. 

Sene başından bu yana artan enflasyon kapsamında tarihi maaş iyileştirmelerine imza atan hükümet yetkilileri tüketicilerin bütçelerini ferahlatma gayreti içerisinde olsalar da enflasyonun artış hızı yapılan zam oranlarının kısa süre içerisinde erimesine sebep oldu. Nakde olan ihtiyaçları bir türlü azalmayan vatandaşların büyük bir bölümü bankaların kapılarını aşındırsa da yüksek faizler, banka kapılarından geri dönülmesine yol açtı. Bu noktada devreye girerek vatandaşların yüzlerini güldüren bir haber veren Türkiye İş Bankası, sene sonuna kadar banka bünyesine dahil olacak olan yeni müşterilerine faizsiz nakit hizmeti sunulacağını açıkladı. 

TÜRKİYE İŞ BANKASI’NDAN FAİZSİZ NAKİT KAMPANYASI!

Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

turkiye-is-bankasindan-yeni-musterilerine-faizsiz-odeme-31-aralika-kadar-basvurana-5-bin-tl-ya (2)

Türkiye İş Bankası nakde olan sıkışıklıkları günden güne artan tüketiciler için yeni bir nakit ödeme kampanyası geliştirdiğini duyurdu. Söz konusu kampanyasının henüz banka müşterisi olmayan potansiyel müşterileri için geçerli olduğunu belirten banka, 31 Aralık tarihine kadar mobil uygulama üzerinden İş Bankası müşterisi olanlara sıfır faiz avantajı ile 5 bin TL’ye kadar taksitli nakit avans hizmeti sunacağını açıkladı. Kampanya kapsamında belirlenmiş olan azami vade sayısı ise 5 ay olarak bildirildi. 

TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN FAİZSİZ TAKSİTLİ NAKİT AVANS KAMPANYASINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Türkiye İş Bankası tarafından düzenlenmiş olan 5 bin TL üst limitli faizsiz, taksitli nakit avans kampanyasına başvuru yapabilmek için öncelikle bankanın mobil uygulaması üzerinden İş Bankası müşterisi olma sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Sonrasında ise yine aynı uygulama üzerinden kart başvurusu yapılmalıdır. Kart başvurusunun banka tarafından onaylanması durumunda mobil uygulamada yer alan “başvurular” kısmından faizsiz nakit avans kampanyasına saniyeler içerisinde başvuru yapılabilmektedir.