Döviz kurları, altın piyasası, tedarik problemleri, çip krizi, Rusya- Ukrayna savaşı, FED faiz artırımı kararları ve daha pek çok faktör çerçevesinde günden güne artan ve ülkemizin en büyük ekonomik problemi olarak ele alınan enflasyon, gündelik hayat akışı içerisinde sabit maaş ile geçinmek durumunda kalan vatandaşları oldukça zor bir duruma doğru sürükledi. Bu durum karşısında temel ihtiyaçlarını dahi karşılama noktasında dara düşen vatandaşlar, karşılıksız olarak destek alabilecekleri noktaları araştırmaya başladı. 

Her kesimden vatandaşı direkt olarak etkileyen olumsuz ekonomik şartlar, özellikle ay sonunu tek maaş ile getirmeye çalışan emekli vatandaşların bütçelerini resmen sıfırladı. Bu kapsamda devreye giren emekli promosyonu kampanyaları, vatandaşların imdatlarına yetişti. 

Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanan maaş ödemeleri protokolü kapsamında düzenli aralıklar ile güncellenen emekli promosyonu kampanyaları, yeni dönemde giderek artmaya devam eden enflasyon karşısında nerede ise her ay güncellenmeye başlandı. Bu kapsamda son güncelleme haberi ise Türkiye İş Bankası’ndan geldi. Banka, ekim ayının sonuna kadar geçerliliği bulunan yeni kampanyasına ilişkin ayrıntıları paylaştı.

TÜRKİYE İŞ BANKASI’NDAN 7 BİN TL’LİK EMEKLİ PROMOSYONU KAMPANYASI!

turkiye-is-bankasindan-emekli-vatandaslara-destek-7-bin-500-tllik-promosyona-ek-500-tl-daha-od (2)

Ülkemizin önde gelen özel bankalarından olan Türkiye İş Bankası, ekim ayına girilmesi ile birlikte emekli promosyonu kampanyasını güncellediğini duyurdu. Güncellenen promosyon kampanyası kapsamında maaş hesabını 3 yıllığına kendi bünyesine taşıyacak olan emekli vatandaşlara hizmet sunacağını belirten Türkiye İş Bankası, ek ödeme tutarlarını şu şekilde açıkladı:

  • Sosyal Güvenlik Kurumu maaşı 1.499 TL olan emekli vatandaşlara: 5.000 TL
  • Sosyal Güvenlik Kurumu maaşı 1.500- 2.499 TL aralığında olan emekli vatandaşlara: 6.250 TL
  • Sosyal Güvenlik Kurumu maaşı 2.500 TL ve üzeri tutarlarda olan emekli vatandaşlara: 7.500 TL

TÜRKİYE İŞ BANKASI REFERANS KAMPANYASI 

Türkiye İş Bankası 7 bin TL’lik üst limit ile duyurmuş olduğu emekli ek ödeme kampanyasından sonra bir kampanya haberini daha duyurdu. Emekli yakınına referans olan emekli müşterilerine kişi başı 250 TL ödeme yapacağını belirten banka, toplam ödeme tutarının 500 TL olacağını bildirdi.