Ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketleri ile 2021 yılının sonlarına doğru giderek pahalılaşmaya başlayan gündelik hayat şartları, yeni dönemde daha da ağırlaşarak tüketicileri zor durumda bıraktı. Faiz artırımı kararları, devam eden Rusya- Ukrayna savaşı, tedarik problemleri ve daha pek çok olumsuz gelişmenin etkisi ile giderek artan enflasyon, hükümet yetkilileri tarafından imzalanan tüm maaş iyileştirmelerine rağmen vatandaşların dar boğaza düşmelerine sebep oldu. 

Ocak ayından bu yana yüksek enflasyona karşı mücadele içerisinde olan ve bu kapsamda da hem ocak ayının hem de temmuz ayının başında çalışanların maaşlarına yüksek oranlarda zam yapan hükümet yetkilileri, enflasyonun giderek artmaya devam etmesi karşısında zam oranlarının hızla eridiğinden şikayet eden tüketiciler ile karşı karşıya kaldı. Yeni maaş iyileştirmesi kararının açıklanması için gözlerini ocak ayına çeviren tüketiciler, mevcut birikimlerinin durdukları yerde değer kazanabilmesi ve bu sayede de nakde olan ihtiyaçların daha mantıklı bir çerçevede giderilebilmesi adına çalışmalara başladı. Bu noktada devreye giren Türkiye Ekonomi Bankası hem yeni hem de mevcut müşterilerinin yararlanabilecekleri ek getiri ürününü duyurarak, ayrıntıları paylaştı. 

Dolar'ı olanlar buraya! Son 1,5 gününüz kaldı Dolar'ı olanlar buraya! Son 1,5 gününüz kaldı

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI’NDAN MARİFETLİ HESAP DUYURUSU!

turkiye-ekonomi-bankasindan-birikimleri-durduklari-yerde-katlayan-yeni-getiri-duyurusu-yuzde-2 (2)

Hem kendi bünyesinde hem de dijital bankacılık kolu olan CepteTEB’in bünyesinde geliştirilen avantajlı kart kampanyaları ile uygun faizli finansman hizmetleri sayesinde tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Türkiye Ekonomi Bankası, nakit sıkışıklığının arttığı şu günlerde mevcut birikimlerini değerlendirmenin yollarını arayan tüketicilere seslendi. “Marifetli Hesap” ismini vermiş olduğu ürününü tanıtan banka, ayrıntıları paylaştı. 

Türkiye Ekonomi Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden duyurulmuş olan yeni Marifetli Hesap ürünü kapsamında birikimlerini değerlendirmek isteyen tüm müşterilere, yüzde 22 oranından faiz getirisinin sağlanacağı bilgisi kaydedildi. 

ALT LİMİTLER BELLİ OLDU!

Yüzde 22’lik hoş geldin faizine sahip olan Marifetli Hesap ürünü kapsamında hem TL hem de döviz cinsinden birikimlere destek verileceğini ifade eden Türkiye Ekonomi Bankası, destekten yararlanmak isteyen tüketicilerin hesaba yatırmaları gereken alt tutarları şu şekilde sıraladı:

  • Türk Lirası için: En az 2 bin TL
  • Döviz varlıkları için: En az 1000 birim (euro/ dolar vb.)