Türkiye'de 2020 yılında çok sayıda deprem olması vatandaşların panik içerisinde kalmalarına neden olmaya devam ediyor. Ocak 2020'de Elazığ'da gerçekleşen ve yılın en yıkıcı depremi olma özelliği taşıyan depremin ardından ülke genelinde deprem sayılarında artış gerçekleşti. Batı Anadolu ve Ege kıyıları, Marmara Bölgesi, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da sayısız depremin meydana gelmesi insanları panik ortamında yaşamak zorunda bıraktı.

BİNGÖL'DE DEPREM!

Bugün ise saat 12:37'de Bingöl'de bir deprem gerçekleşti. AFAD Deprem Dairesi verilerine göre Bingöl merkezde gerçekeşen depremin şiddeti 4.0 olarak bildirildi. Yerden 7.10 kilometre derinlikte gerçekleşen deprem vatandaşlarda korkuya neden oldu.

KANDİLLİ RASATHANESİ FARKLI VERİLER AÇIKLADI

Aynı deprem ile alakalı olarak Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden de bilgi paylaşıldı. Buna göre Kandilli Rasathanesi Bingöl depreminin şiddetini 4.1 olarak bildiirirken depremin merkezi olarak Bingöl Sancaklı'yı açıkladı. Ayrıca depremin derinliği 1,6 kilometre olarak bildirildi.

Bingöl'd egerçekleşen depremin etkisiyle herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı bildirildi. Vatandaşların panik yapmamaları gerektiğini söyleyen yetkililer depremin büyük bir deprem habercisi olduğuna dair bilimsel bir öngörünün de bulunmadığını kamuoyuna duyurdular.

isbilgisi.com