Türkiye Altında Öne Çıktı! Merkez Bankası Altın Rezervi Yükseldi!

Türkiye'nin ekonomide yol aldığı pozitif seyir sonrasında Merkez Bankası altın rezervlerinin de yükseldiği belirlendi. Yayınlanan yeni rapor ve yükseliş IMF tarafından açıklandı.

EKONOMİ 23.06.2020 - 18:25 23.06.2020 - 18:25

IMF tarafından daha önce yapılan açıklamalarda dünya ülkeleri arasında altın alımı sıralamasında Türkiye’nin ön plana çıkarak birinci sıraya yerleştiği tespit edilmişti. Yeni dönemde IMF’ni internet sitesinde de yeni verilerin yer aldığı ve sonucunda altın rezervlerinin yükseldiği ifade edildi.

Türkiye’nin Altın Rezervleri Artmaya Devam Ediyor!

IMF’nin internet sitesinde yer alan bilgilere göre Türkiye’nin altın rezervleri incelendi. İncelemeler sonucunda bir aylık dönemde altın rezervinde yaşanan artış dikkatlerden kaçmadı

Türkiye’nin mayıs ayı altın rezervlerindeki son durum incelendi. Bu inceleme sonrasında bir önceki aya göre rezervlerin yükselmesi ekonomide önemli bir adım ve pozitif bir seyir olarak açıklandı. Nisan ayında yapılan değerlendirmelerde 20.39 milyon ons olarak açıklanan rezervlerin Mayıs ayının sonunda yapılan değerlendirmeler sonrasında 21,28 milyon onsa yükseldiği ifade edildi. Yaşanan bu yükselişin ardından Haziran ayında da rezervlerde yeni bir yükselişin yaşanacağı düşünülüyor.

isbilgisi.com