Turkcell, Türk Telekom Ve Vodafone Birbirlerini Suçladılar

Türkiye'de sokağa çıkmanın yasak olması nedeniyle telefon hatlarında büyük bir yoğunluk yaşanmaya başladı. Bu yoğunluk nedeniyle GSM hatlarında zaman zaman aksamalar meydana geldi. Bu aksamalar hakkında Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone açıklama yaparak birbirlerini suçladılar.

İŞ DÜNYASI 24.05.2020 - 17:27 24.05.2020 - 17:27

Türkiye'de Ramazan Bayramı nedeniyle 81 ilde sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Bayramlaşmak için vatandaşlar telefonlarını yoğun bir şekilde kullanmaya başladılar. Her zamanki yoğunluğun üzerinde bir trafik meydana gelince zaman zaman telefonlar çalışmaz hale geldi.

Telefonların çalışmaması nedeniyle vatandaşlar şikayetlerini Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell'e bildirdiler. Her üç GSM şirketi de birer açıklama yaparak abonelerini bilgilendirmek zorunda kaldılar.

BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR SORUMLULUK ALMADILAR

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom tarafından yapılan üç açıklamada da sorunun kendilerinden değil diğer GSM operatörlerinden kaynaklandığı bildirildi. Açıklamalar sosyal medyada günün en çok konuşulan konusu haline geldi.

TELEFONLARDAKİ SORUN BİTMEDİ

Şirketlerin sorumluluk almaması ve yoğunluğa şebeke sistemlerinin cevap verememesi nedeniyle vatandaşlar her üç şirketin açıklamayla birbirlerini suçlamalarına itibar etmediler. Halen daha zaman zaman telefon aramaların sorun yaşanmaya devam ediyor.

isbilgisi.com