Tarih boyunca gerek jeopolitik konumu gerek ise de çeşitli alanlarda attığı önemli adımlar ile dünya ülkeleri tarafından yakından takip edilen ülkelerin başında gelen Türkiye, son dönemlerde uluslararası arenada önemli bir konuma ulaşmayı başardı. 

Ülke sınırlarımız içerisinde yürütülen tarımsal faaliyetler, savunma sanayi alanında geliştirilen projeler, seri üretimi devam eden yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg ve daha pek çok çalışma ile dikkatleri üzerine çeken Türkiye, dünya pazarında da söz sahibi olmaya başladı. Son olarak Togg ile mobilite ekosisteminin yaratılması adına atılan önemli adımlar ile ülke bazlı çalışmalar hız kazanırken bugün Türk Telekom’dan da girişimcilik ekosistemine ilişkin önemli bir adım daha geldi. 

10’UNCU DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ!

turk-telekomdan-onemli-aciklama-yerli-girisim-ekosistemini-kuresele-tasimak-adina-yatirim-yapm (2)

TOKİ başvuruları başlıyor! İşte detaylar TOKİ başvuruları başlıyor! İşte detaylar

Ülkemizin önemli firmalarından birisi olarak senelerdir hizmet gösteren Türk Telekom, iştiraklerinden olan TT Ventures kapsamında yürütülen PİLOT isimli girişim hızlandırma programı ile dikkatleri üzerine çekti. Bu sene 10’uncu dönem mezunlarını veren program, basında büyük ilgi gördü. 

Yapılan açıklamalara göre PİLOT programından şimdiye kadar mezun olan 104 girişimi nakit olarak destek verildi. Mezunların 45’i ise dışarıdan yatırım alarak fikir ve projelerini geliştirme fırsatı buldu. PİLOT mezunlarının şimdiye kadar dışarıdan aldıkları toplan yatırım tutarının ise 20 milyon dolara dayandığı öğrenildi. 

CEO’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!

PİLOT projesine ve kendi hedeflerine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, şu ifadeleri kullandı: “Yerli girişim ekosistemini küresele taşımak adına yatırım yapmaya devam edeceğiz. Ülkemizden dünya markaları çıkarmak için çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Şimdiye kadar PİLOT kapsamında yapmış olduğumuz yatırım tutarı 30 milyon TL’yi buldu. Ek olarak bu sene önemli bir adım daha atıldı. TT Ventures’in esnek yatırım modelleri sayesinde daha girişime ulaşılması mümkün olacak. TT Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu resmen hayata geçirdi. Fon sayesinde büyüme potansiyeli yüksek olan teknoloji odaklı girişimlere yatırım yapacağız.”