Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok insan eve kapandı. Salgının yayılmasını engellemek için pek çok işyeri yeni bir karara imza attı. Süreç içerisinde uzaktan çalışma desteği gündeme geldi. Okullara da ara verilmesi üzerine öğrenciler eğitimlerine evde internet üzerinden devam etmeye başladılar. İnternet sağlayıcı firmalar ise çeşitli kampanyalar ile müşterileri etkilemek ve daha iyi hizmet sunmak için harekete geçtiler.

Türk Telekom müşterileri için zorlu dönemde yanlarında olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Şirket bazında müşterilere daha iyi hizmet vermek için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Evden çalışma ve evden eğitim için interneti kullanan pek çok müşterisinden fiber ve VDSL kullanıcılarını ilgilendiren bir karar alındı. Bu kullanıcıların upload sürelerinin hızlandırılmasına ve iki katına çıkarılmasına karar verildi.

Uygulama Ne Zaman Sona Erecek?

Hem çalışmalarına hem de eğitimlerine, koronavirüs sebebiyle bir süreliğine uzaktan devam etmek zorunda kalan kişiler için yapılacak çalışmanın belli bir süresi bulunuyor. Türk Telekom internet kullanıcılarının upload hızını 2 katına çıkaracağı çalışmanın da bir sonu bulunuyor. Gerçekleştirilen uygulamanın 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle son ermesi bekleniyor. Kullanıcıların kademeli olarak uygulamadan faydalanmaları bekleniyor. Hala internetinin hızlanmadığını düşünen vatandaşlar varsa bu noktada modemlerine reset atarak süreci başlatabilirler.