Türkiye'de bazı illerde dün geceden itibaren internet hizmetinde ciddi sorunlar yaşanmaya devam ediyor. İnternet erişimi problemi yaşayan vatandaşlar hizmet aldıkları internet sağlayıcısı şirketleri telefon yağmurununa tuttular. İnternet neden kesildi?

İNTERNET ÇÖKTÜ MÜ?

Türkiye'de milyonlarca internet kullanıcısına hizmet veren Türk Telekom, Vodafone, Türknet ve Kablonet hizmet vermekte zorlandı. İnternet erişimi sağlayamayan vatandaşlar “internet çöktü mü” sorusuna cevap aramaya başladılar.

TÜRK TELEKOM'DAN İNTERNET KESİNTİSİ AÇIKLAMASI

Vatandaşları büyük bir merak içerisinde bırakan internet kesintisi ile alakalı olarak gelen şikayetlerle baş edemeyen Türk Telekom resmi internet sitesi üzerinden bir bilgilendirme açıklaması yapma zorunda kaldı. Türk Telekom yaşanan internet kesintisinin sebebini ise “planlı çalışma” olarak ilan etti.

Türk Telekom tarafından yapılan açıklamada, “Müşterilerimize daha iyi bir internet hizmeti sunabilmek adına altyapı sistemimizde bir çalışma planlanmıştır. Bazı müşterilerimizin kısa süreli olarak internet kesintisi yaşaması tahmin edilmektedir.” denildi.

HANGİ İLLERDE İNTERNET KESİLECEK?

İnternet kesintisi yaşanacak iller ile alakalı olarak da bilgi veren Türk Telekom Trabzon, Samsun, Kayseri, Burdur, Antalya, İstanbul, Adıyaman ve Sivas'ta internet hizmetinde sorunlar yaşanabileceğini duyurdu.