Ana Sayfa TEKNOLOJİ Türk Telekom Bazı Numaralar İçin Uyardı

Türk Telekom Bazı Numaralar İçin Uyardı

Türk Telekom 902128240514 numarasından gelen aramalara müşterilerinin itibar etmemesi konusunda uyarılarda bulundu.

7
0
Paylaş

Türk Telekom yapmış olduğu son açıklamasıyla beraber 902128240514 numarasından gelen aramalara müşterilerinin itibar etmemesi gerektiğinin uyarısını yaptı. Şirketin yapmış olduğu açıklamada Türk Telekom müşteri ilişkilerine ait olmayan hattan abonesi olan kişilerin aranarak taahhütler noktasında gerçeğin yansıtılmadığı bilgilerin verildiği ve tekliflerin sunulmakta olduğunu belirtildi.

Türk Telekom numaralara karşı kullanıcılarını uyardığı noktada yazılı bir açıklama yaparak onayladı. Türk Telekom yaptığı açıklamasında kendilerini müşteri hizmetleri olarak ilan eden bu numaradan yapılmış olan açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini ve numaraların abonelere gerçeği yansıtmayan bilgileri verdiğini belirtti. Kendilerini müşteri hizmetleri olarak tanıtan bu firmalar taahhütleri hakkında yanlış bilgiler verdiklerini açıklarken aynı zamanda tekliflerde sunulduğu belirtildi. Türk Telekom yapılan bu aramalarla ilgili gerekli olan hukuki sürecin de başlatıldığını açıkladı.

Türk Telekom yapmış olduğu yazılı açıklamasında şirketlerinin müşteri ilişkilerine ait olmayan 902128240514 numarası üzerinden Türk Telekom abonesi olan kişilerin arandığını ve çeşitli teklifler sunduğunu belirtirken vatandaşların bu numaradan yapılmakta olan aramalara kesinlikle müdahale etmemesi gerektiğini ve şirketin itibarini sarsmaya yönelik olan bu eylemler hakkında bütün yasal ve hukuki sürecin başlatıldığı belirtilirken müşterilerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için gerekli sürecin yakından da takip edilmekte olduğunun altı çizildi.

Telefon üzerinden yapılan dolandırıcılıklar son yıllarda çok fazla arttı ve firmalar özellikle resmi numaralar üzerinden yapılmayan aramalara itibar etmemeleri gerektiği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here