Türk Şirketi Tekfen İnşaat Katar'da 150 Milyon Dolarlık Yol İnşaatı İhalesini Kazandı!

Türk inşaat şirketlerinin yurt dışında kazandığı ihalelere bir yenisi daha eklendi. Buna göre Tekfen İnşaat 150 milyon dolar bedelle Katar'da düzenlenen yol inşaatı ihalesini kazandı.

İŞ DÜNYASI 19.06.2020 - 11:41 19.06.2020 - 11:41

Türk inşaat şirketlerinin yurt dışında yüksek ölçekli ihaleleri kazanma geleneği devam ediyor. Edinilen bilgilere göre kıyasıya bir rekabetin yaşandığı Katar'daki yol inşaatı ihalesini Türk inşaat şirketi Tekfen İnşaat kazandı.

KATAR'DA YOL İHALESİNİ TEKFEN İNŞAAT KAZANDI

Katar'da Al Khor Expressway bağlantı yolları inşaatı için ihale düzenlendi. Çok uluslu firmaların büyük bir istekle katıldıkları ihalede kazanan taraf Türk inşaat şirketi Tekfen İnşaat oldu.

150 MİLYON DOLARLIK İHALE

Tekfen Holding'in bağlı şirketlerinden olan Tekfen İnşaat 150 Milyon dolarlık bedelle Katar'ın açtığı yol inşaatı ihalesini kazandı.

24 AYDA TAMAMLANACAK

Yol inşaatına hemen başlayacak olan Tekfen İnşaat'a yol çalışmalarını bitirmesi için 24 ay süre verildi.

TÜRKİYE'DEN GİDECEK İŞÇİLER ÇALIŞACAK

Öte yandan Tekfen İnşaat'ın Katar'da başka projelerin de sahibi olması ihaleyi kazanmasında etkili olduğu bildirildi. Katar'daki inşaat faaliyetleri ile ülkede söz sahibi olan şirketler arasında bulunan Tekfen İnşaat, Türkiye'den çok sayıda çalışanı bu ülkede istihdam ediyor. Yeni yol inşaatı işi nedeniyle istihdam edilecek Türk vatandaşlarının sayısının da artması bekleniyor.

isbilgisi.com