Türk Kripto Para Borsaları Dünyada Adından Söz Ettirmeye Başladı!

Türkiye'de kripto paralara olan ilgi yükseliyor. Kirpto para borsalarının sıralaması CoinMarketCap tarafından güncellenirken Türk kripto para borsalarının listede önemli yerlere geldiği görüldü.

EKONOMİ 15.05.2020 - 10:16 15.05.2020 - 10:16

Dünyanın yeni tanıştığı finans birimlerinden olan kripto paralara olan ilgi her geçen gün artıyor. Türkiye'de de insanlar kripto para piyasasını çok yakından takip etmeye başladılar. Öyleki Türk kripto para borsaları dünya sıralamasında önemli seviyelere gelmeyi başardı.

Kripto para piyasasının önemli platformlarından CoinMarketCap dünya kripto para borsalarının sıralamasını güncelledi. Bu güncelleme yapılırken bazı dikkate alınan verilerde değişikliğe gidildi. Artık sadece işlem hacmine göre değerlendirme yapılmıyor. Hangi sıklıkla ziyaret edildikleri de sıralamada etkili oluyor.

BTCTURK 15. SIRAYA YÜKSELDİ

Yapılan son güncellemeye göre listede Türk kripto para borsaları hatırısı sayılır sıralamalarda kendilerine yer buldular. Yeni listede 338 kripto para borsası bulunuyor. BtcTurk bu borsalar arasında 15. sırada kendisine yer buldu. Bir diğer Türk kripto para borsası olan Paribu ise 21. sırada yer aldı.

Sıralamada kendisine yer bulan Türk kripto para borsaları iki borsa ile sınırlı kalmadı. Buna göre Sistemkoin 47., Vebitcoin 75., Thodex 101. , Bitexlive 131. , Koinim 138. , Paritex 143. , Coinzo 164. ve Bitci 190. sırada yer aldılar.

isbilgisi.com