Türk futbolu büyük bir emektarını kaybetti. Teknik direktör olarak Türk futboluna damga vuran isimlerden olan futbol adamı Özkan Sümer hayatını kaybetti. Özkan Sümer'in bu sabah saatlerinde vefat ettiği bildirildi.

TÜRK FUTBOLUNUN ACI KAYBI!

80 yaşındaki futbol adamı Özkan Sümer bir süredir Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Özkan Sümer'in doktorların tüm müdahalelerine rağmen bu sabah saatlerinde hayatını kaybettiği bildirildi.

TFF'DEN TAZİYE MESAJI!

Özkan Sümer'in vefat haberi futbol dünyasında büyük bir üzüntüyle karşılandı. Türkiye Futbol Federasyonu bir açıklama yaparak, “Türk futbolunun efsane ismi, A Milli takımımızın eski teknik direktörlerinden, Trabzonspor'un eski futbolcusu, teknik direktörü ve başkanı Özkan Sümer'in hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendik. Türk futboluna unutulmaz katkılar veren Özkan Sümer futbolumuza çok sayıda önemli ismi kazandırmayı başaran nadide bir futbol adamıydı. Merhuma Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine, Trabzonspor ve futbol camiasına başsağlığı diliyoruz.” denildi.

Özkan Sümer'in vefatıyla alakalı olarak Trabzonspor da bir açıklama yaparak, “Eski futbolcumuz, eski başkanımız, şampiyonluklar kazanmış teknik direktörümüz Sayın Özkan Sümer'i kaybettik.Yakınlarının, sevenlerinin ve camiamızın başı sağolsun,” mesajı paylaşıldı.

CENAZE TÖRENİ NE ZAMAN, NEREDE YAPILACAK?

Özkan Sümer'in cenazesi pandemi kuralları nedeniyle bugün sade bir törenle toprağa verilecek. Memleketi olan Trabzon'un Maçka ilçesinde ebediyete uğurlanacak olan Özkan Sümer için özellikle sosyal medyada onbinlerce taziye mesajı yayınlandı.

ÖZKAN SÜMER KİMDİR?

1940 yılında Trabzon'da doğmuştur. Futbolcu olarak Trabzonspor'da oynadıktan sonra kariyerine teknik direktör olarak devam etmiştir. Trabzonspor teknik direktörü olarak iki defa Süper Lig şampiyonluğu başarısını elde etmiştir. Trabzonspor'un ardından A Milli Takım ve Galatasaray teknik direktörlüğü de yapmıştır. 2001 yılında Trabzonspor başkanlığı yapmış ve 2003-2004 sezonuna kadar devam ettirmiştir. Bir süredir zaman zaman Trabzonspor'a altyapı konusunda danışmanlık yapıyordu.

isbilgisi.com