Ana Sayfa GÜNDEM Tüm Oylar Sayıldı Maltepe’de Sayılmayan Sandık Kalmadı

Tüm Oylar Sayıldı Maltepe’de Sayılmayan Sandık Kalmadı

Maltepe'de devam eden oy sayma işlemleri gece 00.22 itibariyle sona erdi. İstanbul da oy sayımları tamamlandı.

8
0
Paylaş

Maltepe’de devam eden oy sayma işlemleri sabah itibarıyla sona erdi. Maltepe Türkan Saylan kültür Merkezi’nde süren sayımlar dün gece itibariyle bitti.

Böylelikle herhangi bir noktada sandık sayımı kalmadı. Seçim süreci fiilen bitti. Bundan sonra gözler Yüksek Seçim Kurulu’nun vereceği kararda ayrıca birleştirme tutanakları da öğleden önce imzalanarak Yüksek Seçim Kurulu’na sunulacak.

AK Parti’nin İstanbul’da seçimin yenilenmesine talep etmiş ancak YSK tarafından reddedilmişti. Böylelikle birlikte kesin olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu kazandı. Ayrıca İmamoğlu da mazbatasını verilmesi için başvuru yaptı.

İstanbul Maltepe’de toplamda 1089 sandık sayımına tekrardan başlanmıştı. Seçim Kurulu’nun eşliğinde sayılar devam etmiş ve düğün 900’den fazla sandık sayımı gerçekleşmişti. Dün bütün gün boyunca AK Parti MHP ve CHP’li milletvekillerine eşliğinde sandık sayımlarına devam edildi.

Gece 00.22 sularında da sayım işlemleri sona erdi. Sayım işlemlerinin sona ermesi ile birlikte resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanları CHP’nin adayı kazandı. Birleştirme tutanakları bugün öğleden önce imzalanarak Yüksek Seçim Kurulu’na verilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here