Ev sahibi olmak isteyen milyonlarca kişi ev sahibi olmanın farklı yollarını ararken dikkat çeken kampanyanın detayları haberimizin devamında yerini aldı. Konut fiyatlarının artmasının ardından ev sahibi olma hayallerini ertelemek durumunda kalan vatandaşlara yeni bir konut kampanyası duıyurusu yapılmıştı. 

Orta gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını sağlayacak kampanya duyurusunun detayları oldukça dikkat çekerken birçok kişi ev sahibi olmanın hayalini uzun sürenin ardından yeniden kuracak. TOKİ Sosyal Konut Projeleri sayesinde ev sahibi olmaya hazırlanan kişilerin yanı sıra devlet tarafından yapılan açıklamada Yeni Evim kampanyası ile birçok orta gelirli vatandaşın ev sahibi olabileceği duyuruldu. 

Yeni Evim Kredisinden kimler faydalanabilecek?

Yeni Evim kredisi sayesinde ev sahibi olmaya hazırlanan vatandaşlar için detaylar belirtilirken detayları tam anlamı ile kavramak isteyen vatandaşlar arama motorları üzerinden Yeni Evim Kredisi kampanyasına ait detayları araştırmaya devam ediyor. Birçok kişinin detaylarına göz atmaya devam ettiği Yeni Evim kredisi kampanyası dahilinde detaylara haberimizin devamında yer verdik. 

Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

100 bin konutu kapsayan Yeni Evim Kredisi kampanyasının ön başvuruları 16 Ocak 2023 tarihinde başlarken düzenlenen kredi kampanyası doğrultusunda vatandaşların en az 270 gün prim ödeme şartı ile ev sahibi olma hayallerine yaklaşması sağlandı. Düzenlenen kampanya için belirlenen rakamlar 1. bölge için 9 milyon lira, 2. bölge için 5 milyon lira, 3. bölge için 3 milyon lira şeklinde yer aldı. 

Yeni Evim konut Kredisi Detayları

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yüzünün güldüren Yeni Evim Kredi kampanyas dahilinde artık vaatndaşlar 0,69 faiz oranı ile ev sahibi olabilecekler. Yapılan açıklama doğrultusunda birçok vatandaşın yüzünü gülerken ülek çapında kampanya üç bölgeye ayrıldı. Üç bölge için belirlenen konut fiyatları da yukarıda bahsettiğimiz şekilde yer aldı.