Ülkemizin değerli kurumlarından olan ve bilimsel projeler yürüterek ilgili alana önemli katkılar sunan TÜBİTAK, yeni projelere başlayacağını belirtti. Bu kapsamda personel ihtiyacı olduğunu ifade eden kamu kurumu yeni bir personel alımı ilanı düzenleyerek kamuoyu ile paylaştı.

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmenin hayalini kuran ve kariyerini bilimsel alanda ilerletmek isteyen adayların yüzlerini güldüren TÜBİTAK, farklı projelerde görevlendirilmek üzere personel alımlarının yapılacağını bildirdi. Başvuru sürecinin başladığını ifade eden kamu kurumu, proje içeriklerine ve ilgili projeler için ihtiyaç duyduğu personel sayısına ilişkin bilgileri paylaştı. 

TÜBİTAK ADAY ARAŞTIRMACI ALIMI İLANI ARALIK 2022

tubitak-kismi-sureli-proje-personeli-alimi-ilani-311-aday-arastirmaci-alinacak (2)

Beklenen ilan geldi! Adalet Bakanlığı 406 kamu personel alımı için ilanı yayımladı! Beklenen ilan geldi! Adalet Bakanlığı 406 kamu personel alımı için ilanı yayımladı!

Bilimsel çalışmalar yürüten aynı zamanda da verdiği burslar ile öğrencilerin ve bu alanda bir kariyere sahip olan diğer kişilerin en büyük destekçilerinden birisi olan kamu kurumu TÜBİTAK, aralık ayına girilmesi ile birlikte yeni bir personel alımı ilanı düzenledi. Farklı alanlarda yürütecek olduğu projeler için kısmı süre ile istihdam edeceği aday araştırmacılara ihtiyaç duyduğunu ifade eden kamu kurumu, ayrıntıları paylaştı.

Mühendislik, fizik ve daha birçok alanda yeni projeler başlayacağını ifade eden kamu kurumu TÜBİTAK, ilgili projelerde görev alacak, alana ilişkin tecrübesi ve bilgisi olan aday araştırmacılara ihtiyacı olduğunu ilan etti. Bu kapsamda Ankara ve Kocaeli illerinde yürütülecek olan farklı projeler için toplamda 311 yeni personelin alınacağını ifade eden kamu kurumu, alım sürecinin başladığını bildirdi. 

TÜBİTAK ADAY ARAŞTIRMACI ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Ankara ve Kocaeli illerinde yürütülecek olan farklı projeler için toplamda 311 aday araştırmacıya ihtiyaç duyduğunu ifade eden TÜBİTAK hem yürütülecek olan projelere hem de personellerin istihdam süreçlerine ilişkin ayrıntıları resmi internet sitesi üzerinden paylaştı. Aday başvurularının 22 Aralık tarihine kadar sayfasında bulunan “kariyer” kategorisi altından kabul edileceğini ifade eden kamu kurumu, tüm projeler için yabancı dil şartının aradığını belirtti.