TÜBİTAK İŞKUR Üzerinden 99 Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı Yapıyor

Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) yeni iş ilanlarıyla işsiz vatandaşların işverenlerle buluşmasını kolaylaştırmaya devam ediyor. Kamu kurumlarına işçi olarak girmek isteyen vatandaş İŞKUR ilanlarını yakından takip ediyorlar. İŞKUR ilanlarında son dönemlerde en çok ilgi çeken ilan TÜBİTAK'ın 99 yeni personel aradığı iş ilanı oldu. TÜBİTAK iş ilanına nasıl başvurulur. TÜBİTAK kurum dışı kamu işçi alımını nasıl yapıyor? Başvuru şartları nelerdir?

İŞ İLANLARI 28.04.2020 - 20:30 28.04.2020 - 20:30

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir iş ilanı işsiz vatandaşların dikkatlerinden kaçmadı. İlana göre TÜBİTAK, kurum dışı kamu işçi alımı gerçekleştirecek.

Yayınlanan ilanda TÜBİTAK BİLGEM BTE'de 99 kurum dışı kamu işçi alımı yapılacak. 99 yeni personel için yapılacak alımlarla alaklı olarak vatandaşlar araştırma yapmaya başladılar. TÜBİTAK'ta işe girebilmek için başvuru şartları nelerdir? TÜBİTAK iş başvurusu nasıl yapılır?

TÜBİTAK tarafından verilen ilana 5 Mayıs 2020 tarihine kadar başvuru yapılabiliyor. TÜBİTAK'ın internet sitesinden yapılan başvurular sonrasında Kocaeli'nin Gebze ilçesinde mülakat gerçekleştirilecek.

Yapılacak başvurularda adaylardan KPSS şartı aranmıyor.

TÜBİTAK BAŞVURU ŞARTLARI

-Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

-İŞKUR kaydı bulunmak.

-Askerlikle sorunu olmamak

-Yüz kızartıcı bir suç nedeniyle adli sicil kaydı bulunmamak

-Çalışmaya elverişli sağlık sraporu alabilmek.

-Emekli maaşı almamak

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@