Ülkemizin bilimsel çalışmalar adına hizmet veren baş kurumları arasında yer alan TÜBİTAK, sene sonuna doğru yaklaşıldığı şu günlerde eksik kadrolarını belirlemeye ve yeni personel alımı ilanları düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde bir ilan yayınlayan ve söz konusu ilan kapsamında proje bazlı görevlendirilecek olan geçici süreli sözleşmeli personellere ihtiyaç duyduğunu belirten kamu kurumu, bugün bir yeni ilan daha yayınladı. 

THY'den 1000 depremzede için iş imkanı! 10 ilde işçi ve kabin memuru alımları yapılacak! THY'den 1000 depremzede için iş imkanı! 10 ilde işçi ve kabin memuru alımları yapılacak!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yeni personel alımı ilanını yayınlamış olan kamu kurumu TÜBİTAK, başkanlık kadrosunda daimi olarak istihdam edilecek olan personellere ihtiyaç duyduğunu belirtti. Kamu kurumu alımların yapılacak olduğu pozisyona ve alım sürecine ilişkin detayları paylaştı. 

TÜBİTAK UZMAN YARDIMCISI ALIMI İLANI ARALIK 2022

tubitak-aralik-2022-personel-alimi-ilani-10-uzman-yardimcisi-alinacak (2)

Yeni bir personel alımı ilanı düzenleyerek Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlayan kamu kurumu TÜBİTAK, bünyesinde kadrolu olarak personel istihdamlarının yapılacağını ifade etti. Başkanlık kadrosuna TBTK. BİTO. 2022- 2 numaralı ilan aracılığı ile uzman yardımcılarının alınacağını belirten kamu kurumu, ihtiyaç duyulan toplam personel sayısını 10 olarak açıkladı. Başvuru yapacak olan adayların dil puanlarını gözeteceğini belirten kamu kurumu, aşağıda belirtilmiş olan bölümlerden birinden mezun olanların ilana başvuru yapabileceklerini ifade etti:

  • Fizik, biyoloji, kimya, astronomi ve astrofizik, astronomi ve uzay bilimleri, matematik, uzay bilimleri ve teknolojileri, moleküler biyoloji ve genetik, bilgisayar bilimleri ve mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik- elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, fizik mühendisliği, telekomünikasyon mühendisliği, kimya mühendisliği, endüstri ve sistem mühendisliği, endüstri mühendisliği, kimya öğretmenliği, biyoloji öğretmenliği, fizik öğretmenliği, matematik öğretmenliği, ilköğretim matematik öğretmenliği, fen bilgisi öğretmenliği, makine ve imalat mühendisliği, makine mühendisliği, matematik mühendisliği, metalurji ve malzeme mühendisliği

TÜBİTAK UZMAN YARDIMCISI ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

TÜBİTAK söz konusu personel alımı ilanına 28 Aralık 2022 tarihine kadar resmi internet sayfasında bulunan “kariyer” kategorisinden başvuru yapılabileceğini belirtti.