Ana Sayfa GÜNDEM TSK Kandil’e Operasyon Yapıyor

TSK Kandil’e Operasyon Yapıyor

TSK ve MİT Kandil'e ortak operasyon düzenledi.

8
0
Paylaş

MİT ve TSK ortak bir operasyon ile Kandil’e operasyon yapmaya hazırlanıyor. PKK teröristleri Kandil de saklandıkları yerlerde vuruldu. Elebaşı Rıza Altun yapılan operasyonlarda yaralandı. Kandil’e düzenlenen hava saldırılarının devam etmesi bekleniyor. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK elebaşlarına yönelik operasyonlarına devam ediyor.

Rıza Altun ve beraberindeki bir grup teröristin Kandil’e geçeceği ve burada toplantı yapacağı bilgisine ulaşıldı. Operasyon hazırlıklarına başlayan MİT ve TSK ortak operasyon yaptı. Teröristlerin ve Altun’un geçiş yapacağı noktaları öğrenen ve araçlar ile kontrol altına alan güvenlik ekipleri başarılı bir operasyon yaptı.

Basın yayın organlarında sözde Dışişleri Bakanı olarak ilan edilen Altun’un yapılan operasyonda ağır yaralandığı ve akıbeti ise bilinmiyor terör örgütünün girilemez dediği kandilin en uç noktasına kadar Türkiye girerek PKK elebaşlarına ağır darbe vurdu. Tarihe geçen başarılı operasyonda teröristlerin girecek saklanacak yerlerinin olmadığı bir kez daha görüldü. Örgütün bölgeyi yöneten kadrolarının bu operasyonla çok büyük darbe aldığı ve geriye çekildiği açıklandı. Türk Silahlı kuvvetlerinden saklanmak için kandil bölgesinde bir grup terör örgütü üyesi halen daha bulunuyor.

PKK’nın kurucularından olan Cemil Bayık’a en yakın isimler arasında Altun terör örgütünün İran sorumlusu ve Avrupa alanı sorumlusu olarak görev yapıyordu. Altun siyasi komite ve sözde Dış İlişkiler Komitesi’nden sorumlu olarak da biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here